| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena de 3ani, ea a fost virgina la mine.Acum recent de vreo 3 luni 2 prieteni mi-au spus ca ea ma insala dar nu stiu nici ei sigur cu cine dar ei imi spun ca au auzit ei ca ma insala.sincer chestia asta m-a pus in impas.Persoana de la care ei au aflat nu este o persoana credibila, este un baiat care se tine mere de glume si misto-uri.Totusi m-am gandit serios cum ar putea sa ma insele negasind un timp cand ar putea sa ma insele de cand se trezeste pana se culca vorbese cu mine la tel.(nu incontinuu dar frecvent). Am luat lista apelurilor de la Cosmote(avem abonament aman2 si noroc ca e pe numele meu)nimic suspect! Am urmarit-o cand mi-a spus ca doarme mai devreme decat de obicei(intr-adevar m-am dus la ea acasa am intrat in casa fara sa o anunt si culmea...Dormea bustean, chiar s-a speriat cand am trezit-o). Acum am o problema in sinea mea nu imi pot scoate gandul asta din cap, la orice face ma gandesc daca ma insala, in sinea mea sunt 99%sigur ca ma insala dar de cand mi-au spus cei 2 prieteni am un procent de ganduri negre! Mentionez ca facem planuri pentru un viitor impreuna, am trecut prin multe chestii impreuna(probleme de sanatate ale mele, avort al ei.etc)Astept un raspuns! Voi ce credeti? Ce sa fac! O zi buna tuturor Multumesc de raspuns!

Răspuns Câştigător
| Giutsa a răspuns:

Buna. Nu iti asculta prietenii niciodataaaaaaaaa niciodataaaaaa. Daca e adevarat ca prietena ta te insala sau k se culca cu altu o sa vina pers respectiva la tine si o sa iti spuna ca o ***... Asa din zvonuri si barfe nu ar trebui sa crezi nimic!
Sfatul meu e sa vb cu ea deschis sa ii spui ce vorbesc prietenii tai. intr-o relatie asta e normal. Sa vorbesti despre orice sa nu iti fie rusine sa abordezi niciun subiect. Odata ce e lipsa de comunicatie relatia se destrama.In loc sa ne intrebi pe noi.Mai bine vorbeai cu ea. Sincer asta e cea mai buna solutie. Va pup pe aman2 si gandeste`te la ce ti-am spus. Nu lasa ca niste IDIOTI sa distruga o relatie frumoasa! Pup

9 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

Lumea in ziua de azi...
Daca eram in locul tau nici nu ma uitam ce imi spun altii

| DorelSudoru a răspuns:

Pedofilule,cum adica ai o prietena de 3 ani? omfg

| doc69 a răspuns:

Problema ta e ca nu ai incredere si ma rog te temi stiind ca si tu ai facut asa probabil.si ce doresti? sa o iei de nevasta? sau sa nu faca decat sex cu tine cand iti aduci aminte pana iese la pensie? ce vrei de fapt de la ea? si cat conteaza pentru tine ea daca pui baza pe ce spun doi amici? ei au tinut lumanarea?

| alafaranume a răspuns:

Stii eu as vrea sa ajut si desi mi-as dori linistea ta si ar fi trebuit s-a cam tac ...toata lumea inseala sau macar odata tot o face cam asta se intampla nu ai ce face suntem oameni nu roboti sa fim perfecti, asta ca o paranteza la faptul ca daca s-a intamplat asta este, stii cum se zice nu conteaza ce a facu atata timp cat nu stii exact asta si nu poti dovedi, atata timpcat se intoarce la tine si te iubeste nu vad dc ti-ai face griji

| Giutsa a răspuns (pentru alafaranume):

Buna. Tin sa te contrazic in ceea ce ai spus... Eu am stat cu un baiat 4 ani de zile si pot sa iti spun ca nu l`am inselat. Nu este o regula a naturii sa iti inseli iubitul\iubita! A fost un comentariu complet deplasat. parerea mea.

| vasirapp a răspuns (pentru alafaranume):

Sa nu inseli,nu inseamna sa fi perfect,inseamna sa ai un caracter, ca nu esti ca toti ceilalti! Sunt multe fete care nu inseala, si la fel si multi baieti...Sa nu mai vorbesti niciodata in numele tuturor.
Ce imi poate aduce alta in plus fata de fata pe care o iubesc? Nimic...Sex? asta ai si de la persoana iubita...

| Giutsa a răspuns:

Bv. De acum incolo incearca sa vorbesti orice cu ea. Daca ai vreo indoiala sau daca te supara ceva, supe`i. Asta e cea mai buna metoda de a tine o relatie in picioare. Iti spun din proprie experienta. Esti un baiat de nota 20. Ai grija de tine si de prietena ta! Si ce sa zic. Succes in continuare! Sa fiti fericiti si sa ajungeti batranei impreuna!laughing! Pupiiii

| hubbaxD a răspuns:

Buna.ai vazut si singur ca nu te-a mintit cind ti-a spus ca se culca mai devreme nu a sunat pe nimeni suspect, asaca nai nici un motiv pentru a te gindi ca tea inselat sau te inseala.nu-ti asculat prietenii.vb cu ea si spune-i tot adevarul ce vorbesc prietenii tai si mai ales ca acela ce lia sp prietenilor tai nu este serios

| vasirapp a răspuns:

Prietenii? prietenii te ard cand nu te astepti...S-ar observa dupa comportamentul ei...Ar fi indiferenta cu tine.Sa nu crezi in prieteni niciodata, fa ceea ce simti tu, in viata cea mai buna decizie e cea pe care o iei singur!