| GruB3r a întrebat:

Am o prietena pe care o plac si cred ca si ea ma place dar imi e frica de refuz
cum pot fi sigur ca si ea ma place si ar vrea sa stea cu mine
URGENT

Răspuns Câştigător
| Azkadella a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica de raspuns. Daca e prietena ta banuiesc ca ai id-ul ei. Vorbeste cu ea pe mess si spune-i asa:Buna cf? vb ce vorbiti voi de obicei si dupa spune-i:auzi eu am inceput sa te cam plac sa tin asa la tine. tu simti acelasi lucru sau ma vezi doar ca pe un priete.si vezi ce iti spune daca zice ca te place zi-i sa fie pretena ta daca zice ca nu nu mai insista pentru ca vei risca prietenia voastra:*te pup sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Poti fi sigur ca te place si vrea sa stea cu tine numai daca iti faci putin curaj si stii dinainte cum vrei sa-i spui, e cel mai important. Daca stai sa astepti, nu rezolvi nimic.Crede-ma,e de 1000 de ori mai bine sa fii refuzat decat sa regreti mai tarziu ca nu ai putut face ceva. Un refuz nu te doboara, deci te face mai puternic.Succes.

| GyeBaek a răspuns:

SDincer potoi sa o intrebi dar sa scapi de frica sau, uitete dupa coportamentul ei fata de tine.

| Mihai7best a răspuns:

Tot vei primi un Nu in viata asta nu zic ca acum deci mai bine lupta-te pentru ea acum si nu iti fa atatea griji si intreab-o chiar tu intre patru ochi i-ati inima in dinti sau va fi prea tarziu si o vei vedea cu altul de mana si vei spune ce prost am fost ca eu am avut ocazia aceasta inaintea lui... succes frate big grin si cu curaj nu gandi pesimist