| dutulici a întrebat:

Am o prietena si-i place de un tip si sunt buni prieteni. ea a aflat din surse sigure ca-i place de o alta fata, dar fetei nu-i place de tipu ala. ea ma intreaba ce sa faca. eu ce sa-i zic?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa stea potolita,sa-i spui.
Daca e buna prietena cu respectivul si el n-a reusit s-o "vada" si sa-i placa de ea,atunci inseamna ca,mai mult decat prietena e greu sa o considere!
Daca i-ar spune ce simte pentru el nu ar face altceva decat sa puna in primejdie si prietenia lor,lucru pe care probabil,nu-l doreste!
Sfatul meu e sa astepte,pentru ca nu se stie niciodata cum se pot schimba lucrurile si sa nu-i spuna nimic.
El,acum,va fi dezamagit de faptul ca nu poate fi impreuna cu fata care ii place,daca ii spune ceva,poate sa accepte sa fie cu ea doar din razbunare si ca s-o faca geloasa pe cea care l-a refuzat,fara sa simta ceva real pentru prietena ta!
Sa nu fie dezamagita, spune-i, mai bine acum, cand povestea asta e la inceput si doare mai putin, decat mai tarziu cand lucrurile s-ar putea complica si ar avea mai mult de suferit!

1 răspuns:
| Crisu a răspuns:

Sa incerce sa se apropie si mai mult de el. Poate reuseste sa-l faca, sa o intrebe daca vrea sa fie cu el. Daca nu, ar fi bine sa ii spuna ea. big grin