| croissant a întrebat:

Am o problema. Am 23 de ani si nu mai sunt fata de mare de la 22 de ani. Mama încă nu stie dar imi tot spune zi de zi sa nu fac ceva cu iubitul cu care sunt de un an. Nevrând ca el sa cumpere mereu prezervative am cumparat si eu, pana acum l-am ascuns cu bine dar traiesc zi de zi cu teama de a nu fi descoperită de mama. Ce sa fac? Sa ii dau iubitului meu data viitoare sa îl țină el? Vreau sfaturi, mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa lasi baiatul sa cumpere prezervativele si sa le tina, ca-s in fond pentru cucul lui si nimeni nu va fi suspicios daca le are el.
Banuiesc ca el nu-ti cumpara tie tampoane, nu?
Oricum nu da bine daca ti le gaseste maica-ta. Mai mult, se va intreba ce fel de baiat este ala, daca nici prezervative nu-si poate permite sa cumpere.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca la 23 de ani esti marioneta lui mami ce sa spun

| corbulalbrosu a răspuns:

La un moment dat pe ulita satului Ion se intalneste cu prietenul sau Gheorghe.
-- Ion il intreaba pe Gheorge, ma tu ai prezervativ?
-- Gheorgeii raspunde : am, dara ca am ca tat omu'
-- Ion sta ce sta si il intreaba, dar spune-mi mai Ghio, tu unde-l tii ca sa nu-l gaseasca copii sau nevasta?
-- Fara sa stea pe ganduri Gheorghe ii raspunde : sa stii ca eu il am montat pe penis si asa nu-l gasesc, stau linistit fara frica.
-- Ion sta se gandeste un pic si il intreaba. Bine ma Ghio, dar un lucru nu inteleg, il tii acolo permanent?
-- Gheorghe ii raspunde : bineinteles ca da, si ziua si noaptea.
--Ion, aha am inteles, dar mai Ghio, chiar nu-l dai jos niciodata?
intrebare la care Gheorghe destul de surprins dar falos nevoie mare ii raspunde,
-- ba da mai Ioane, sa stii ca il mai dau jos, de fiecare data cand ma pis si cand ma f#t. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Da, da-l lui. El trebuie sa-l foloseasca.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Chiar nu vad unde e marea problema. Cumpara el prezervativele si gata.

| Plato a răspuns:

De ce... stai cu mama? Iarta-ma ca-mi permit, ar trebui sa fii independenta la varsta aia, sau la facultate.
E ciudat sa-ti spuna zilnic, nu e putin cringe? happy
Ce vrea mama ta este sa te pastrezi pana la casatorie, ceea ce nu ar fi rau. Bine, deja e prea tarziu pentru asta, am inteles. Dar asta cred ca e motivul pentru care insista. Avand in vedere varsta pe care o ai, dpmdv ai fi in moralitate daca intentiile tale ar fi sa ramai cu el toata viata, chiar daca (inca) nu sunteti casatoriti cu acte.
Ce sa faci... sa nu mai stai cu mama, nu crezi ca ar fi timpul?

| bbobo22 a răspuns (pentru Plato):

Imi cer scuze ca intervin cu o curiozitate putin off topic, dar dupa parerea ta ce ar fost oare atat de bine sa se pastreze pana la casatorie? Totusi, vorbim despre o femeie matura care are o relatie stabila. In plus pare si o femeie responsabila si serioasa.

| Plato a răspuns (pentru bbobo22):

Pai nu am spus ca e o crimă, dar pastratul pana la casatorie aduce un plus. A se darui in exclusivitate sotului ei mi se pare de foarte bun gust, iar faptul ca te-ai casatorit inseamna ca iti propui sa ramai toata viața cu persoana respectiva. Chiar daca nu e asa mereu, asa iti propui. Chestia asta ofera o anumita solemnitate momentului, il face mult mai special, mai profund.

| bbobo22 a răspuns (pentru Plato):

laughing Am inteles. Este parerea ta si o respect. Dar nu pot sa fiu de accord cu astfel de teorii...
Cred ca ar trebui sa existe totusi o egalitate in drepturi intre femei si barbati.
Chiar nu vad nici macar un singur plus pentru a se pastra nici barbatul si nici femeia pana in noaptea nuntii. O consider o totala prostie din alt secol. Ce vor face dupa casatorie cand vor constata ca nu exista nici un fel de chimie si potrivire sexuala intre ei? Da, inteleg, pentru un barbat care nu poate sa-si satisfaca nevasta, ar prefera sa fie virgina pana la casatorie si sa o prosteasca ca toti barbatii sunt la fel si ca ar fi o curva daca s-ar desparti de el...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"Chiar daca nu e asa mereu, asa iti propui."
Adicã dai cu presupusu daca domnisoara va ramâne cu tine? Dumnule Plato a-ti trecut prin asa ceva? Aveti un exemplar femeie-casatorita-virgina-fidela dumneavoastra? Sau sunt doar basme care le credeti.

| Plato a răspuns (pentru bbobo22):

Ce legatura au drepturile si egalitatea?

| Alegeo a răspuns (pentru Plato):

In ce secol traiesti?
Ori cati ani ai, 50?
Doar bunica mai are mentalitatea asta.
Crezi ca ai avea o viata mai buna cu sotul daca te mariti virgina?
Suntem oameni si avem necesitati, noi femeile la fel ca barbatii.
Tu ai fost virgin cand te-i insurat?

| Plato a răspuns (pentru Alegeo):

Da, cred. Necesitati? Respiratul, mancatul, bautul, defecatul sunt necesitati, fara sex poti trai, te asigur. Cele care "nu pot" au o denumire.

| Alegeo a răspuns (pentru Plato):

Hai lasa-ma! stii prea bine la ce ma refer.ori nu!
se vede ca nu te-i bucurat de un sex adevarat in viata ta.
Sexul e cv natural si firesc plus ca e si sanatos.
Deschideti putin mintea.
Traim in secolul 21, si eu am avut mentalitatea asta pentru ca am crescut cu bunica.
Dar pentru ce sa te mentii virgina?
Am fost creati pentru a ne cunoaste si pentru a ne explora si a ne descoperi singuri.

| Plato a răspuns (pentru Alegeo):

Te poti cunoaste si explora cu sotul, nu cu toata lumea.
Pentru ce? Pentru a te darui in totalitate si exclusivitate sotului, unuia singur. Moralitatea nu are secol sau generatie, nu se va schimba niciodata.
Sex adevarat poti avea doar cu amantul, cu sotul nu merge? N-am mai spus, dar se pare ca trebuie sa mentionez ca sexul NU e totul.
Sper sa fii Hecate, ca deja 2 individe de genul asta e prea mult.

| Alegeo a răspuns (pentru Plato):

Tu te-ai culcat numai cu o femeie in viata ta?
Nu e vb ca te culci un un amant sau azi cu unu maine cu altul.
Ce vreau sa zic e ca pentru a ajunge la persoana aia speciala, sotia/sotul tau, trebuie sa cunosti si sa probezi.

| Plato a răspuns (pentru Alegeo):

Permite-mi sa nu fiu de acord. Persoana speciala nu se ia in functie de sex, asta e umila-mi parere. O haina, da, ma duc s-o probez, dar pertenerul e cu totul altceva, nu are legatura cu nimic fizic.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Da, mai bine să le țină el ca să nu le descopere ea.

| bbobo22 a răspuns:

Cred ca dupa un an de relatie nu ar trebui sa existe o problema in a discuta acest aspect cu iubitul tau. Prezervativele respective oricum banuiesc ca-ti doresti sa ajunga la iubitul tau happy, deci logic ca cea mai simpla solutie in acest caz ar fi sa le "ascunzi" la el. Alte idei de ascuns nu cred ca-ti putem da noi. Tine de imaginatia ta sa gasesti locuri secrete pe unde nu ar cauta mama ta. happy
Pana la urma si daca ar fi sa gaseasca unul, ar trebui sa se simta mandra de tine ca are un copil responsabil care se protejeaza.