| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema am pus intrebarea asta pe TPU :

Hey.eu am ajuns sa nu mai cred in dragoste adevarata. m-am indragostit si sentimentul nu este reciproc si mi-am pierdut sperantele ca iubirea adevarata exista. m-am indragostit de un baiat dar sentimentul nu este reciprocrecunosc l'am iubit il iubesc si il voi iubi... el acum o terminat a8 si va merge la liceul militar din alba iulia si sigur nu o sa il mai vad niciodata. dar nu il voi uita niciodata chiar daca el ma ignora.si nu o sa ma mai indragostesc! intotdeauna cand iubesti pe cineva sentimentul nu este reciproc sau cand te iubeste cineva uh nu il iubesti.

va rog sa imi spuneti ce parere aveti si sa imi da'ti sfaturi! repede! votez toate raspunsurile si cel mai frumix rasp primeste

si mi'auu dat de gandit raspunsurile eu nu vreau sa il uit si nu stiut cum sa fac vreau ca amintirea lui sa fie vie! nu vreau sa il uit.imi este frica ca o sa il uit! va rog ceva sfaturi ca sa nu il uit! FUNDITSHA!

Răspuns Câştigător
| Iza_1189 a răspuns:

Buna! Uite asa mi s-a intamplat si mie inainte! Iubeam un baiat care m-a facut sa sufar el avea prietena iar eu plangeam mereu dupa el! Mai ales cand a plecat in armata! O sa-ti treaca sentimentele astea cu timpul ai sa vezi! Si inca ceva stai linistita nu o sa-l uitiwinking tine minte asta ''prima dragoste nu se uita niciodata''! Sper ca te-am ajutat! pop:*:*:*

3 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

' eu am ajuns sa nu mai cred in dragoste adevarata ' - nici eu nu mai cred oh go on

| AnnY98 a răspuns:

Delia,eu nu zic sa-l uiti dar daca sentimentul vostru nu e reciproc...nu mai are rost...dar incearca sa-l intrebi si poate acel sentiment pe care-l ai pentru acel baiat va deveni reciproc happyMa bucur ca te-am ajutat!winking

| RedLove a răspuns:

Draga Delia! Eu nu iti spun sa il uiti dar am fost in aceeasi situatie ca a ta si bunicum meu vazandu-ma suparata i-am spus ca este din cauza unui baiat care nu ma baga in seama si el a zis ca eu probabil cred ca il iubesc si mia explicat ca daca iubirea nu este impartasita inseamna ca nu-i iubire ci fantezie, la fantezie trebuie doar sa lasi timpul sa treaca, dar daca este o posibilitate sa te placa nu ezita sa intrebi, eu am intrebat pe acel baiat si iubirea era reciproca :X chiar daca ma ignora nu vroia sa stie, uneori baieti nusi dau seama cand se indragostes dar trebuie sa intrebi tu, sa nu eziti. Mia placut ca pot sa te ajut! PaPa:*:*