| bluelife a întrebat:

Am o problema care sincer nu ai mai gasesc rezolvare...cunosc un baiat de 6 ani de zile de cand aveam 12 ani eram indragostita de el, dar el nu imi acorda atentie. dupa atata timp ne-am intalnit intamplator la mine acasa[am uitat sa mentionez ca parintii mei cu ai lui sunt prieteni buni] am facut schimb de numere ne-am intalnit, promisiuni una alta.
cand azi am primit mesaj ca s-a impacat cu fosta... ce sa fac/? il vreau inapoi...

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Pai si eu am trecut prin asta. in ciuda faptului ca am stiut ca este cu o fata i-am spus ca imi place de el si si-a batut joc de mine. te sfatuiesc sa vezi cum decuge relatia lor si dac lucurile nu merg bine intre ei atunci ii poti spune. spune-i ca iti place de el dar in mod direct. sa astepti este singurul lucru pe care il poti face. poate el chiar tine la actuala si cred ca tiar parea rau ca el sa te dispretuiasca daca te-ai baga in relatia lor. nu te baga docamdata daca ii vrei binele si asteapta momentul potrivit. daca ai asteptat atata timp mai poti astepta si inca putin. succes. fundita?happy

1 răspuns:
| bluelife explică:

Multumesc frumos pentru sfat chiar aveam nevoie de asa ceva. relatia lor e cam rece doar ca el nu vrea sa renunte, o iubeste.si imi spune si mie ca ma place doar ca deocamdata suntem amici.