| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu fosta prietena. Intr-o seara, fiind plin de nervi dupa o cearta, m-am despartit de ea, dar apoi dupa doua zile mi-am dat seama ca am facut o prostie, am sunat-o mi-am cerut scuze si am incercat sa o sensibilizez etc. Dupa scena asta am ramas insa doar prieteni. Dar la nici 2 saptamani m-am certat din nou cu ea si de data asta am dat afara toate frustrarile etc si am bombardat-o din toate partile. Faza s-a repetat si iarasi m-am simtit groaznic. Rezultatul: mi-a dat ignore pe mess si are o atitudine extrem de rece. Bineinteles, am incercat din toate puterile sa repar ce am stricat din cauza problemelor de autocontrol, si am spus exact adevarul punand toata vina in seama mea, cu alte cuvinte mi-am calcat pe orgoliu si mandrie cat se poate de mult... dar ma tem ca e in zadar si nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea. Acum caut o solutie...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutie dar naspa pot sa-ti dau daca esti trist in weekend punete si imbatate ca trece supararea asa fac eu in fiecare weekend ma pun cu sticla de bere si beau pana o termin pentru ca numai prin suferinta trec alt remediu nu e decat alcoolul si drogurile dar eu prefer bautura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai gresit total, acum numai ai ce face
Cum ar fi ca cineva sa te certe degeaba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insista frate insista. Explica-i ca toate prostiile se platesc si ca tu ai platit destul suportind absenta ei atit.

| dana123 a răspuns:

Aceias problema am si eu... ma doare enorm de mult ca l-am pierdut dar cu toate astea incerc sa trec peste. Incearca sa nu ii arati ca ai uitato si eu incerc de toate puterile sa reaprind acea iubire...

| Anecherry a răspuns:

Probleme cu autocontrolul? Pai chiar daca gasesti o solutie si va impacati, nu va dura mult pana nu se va ajunge iar intr-o situatie asemanatoare. Incearca sa te schimbi, poti chiar cere ajutorul, nu e nici o rusine. Daca mai poti face ceva in momentul de fata, incearca. Daca nu, atunci las-o balta si cauta pe altcineva. Oricum, nu stiu daca fata respectiva mai vrea sa aiba ceva de-a face cu tine. bye

| Spufff :x a răspuns:

Bine ti-a facut blushing)

| IDede a răspuns:

Nu ai ce face trebuie sa te resemnezi si sa iti cauti o noua iubita stiu ca e greu dar incearca merita