| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu iubita.
am inceput relatia acum 2 luni si totul a fost foarte bine in primele 4 saptamani apoi intr-o seara a auzit o discutie intre niste prieteni de-ai mei cum ca ea nu ar fi potrivita pentru mine si imi voi gasi eu multe fete cand voi incepe facultatea.Sigur ca I-am explicat ca asa ceva nu se va intampla.
urmatoarele 4 saptamani relatia a suferit o cadere in gol in sensul ca s-a distantat de mine treptat.nu am fost fericit deloc in perioada asta si la presiunile mele mi-a spus ca ii e frica sa se ataseze de mine,pana nu vede ca totul va fi bine,a spus ca am luat-o prea repede si vrea sa ii acord timp(nu sa ne despartim ci sa lasam sa se intample totul)

eu asa nu sunt fericit si relatia merge defectuos. vorbim putin,se comporta rece in orice situatie, cand o sarut simt ca nu e ea si nu o mai pot face fericita cu nimic.

nu stiu ce sa fac, ce imi cere ea dupa parerea mea va aduce sfarsitul relatiei.isi reproseaza faptul ca mi-a spus si prefera sa tina in ea.

daca ma schimb si eu si devin ca ea? o sa fie bine?
nici asa nu sunt fericit, nu o mai bucura niciunul din gesturile mele.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cred ca doar ii trebuie timp sa se obisnuiasca cu tine. Tu in perioada asta fii foarte atent, fii sincer cu ea, dragastos, afectuos, si sprijin-o mult. Arata-i ca tii cu adevarat la ea si ca chiar iti doresti o relatie serioasa.

| ania a răspuns:

Dacă chiar o iubești, vrei să rămâi cu ea cere-o de nevastă. Facultatea se face mai ușor în doi, costurile sunt mai mici, mergeți împreună unde vrei să faci facultatea, eviți chinurile unei relații la distanță.

| anamaria0974 a răspuns:

E normal sa se simta asa..cred ca orice alta fata ar fi facut la fel in locul ei sau chiar mai rau... oricum, relatia se pare ca nu mai merge, iar discutia pe care ai avut-o cu prietenii tai a fost punctul care a declansat tot echilibrul... incearca pe viitor sa nu mai vorbesti chiar orice cu prietenii, pentru ca de multe ori acestia sunt primii care iti intorc spatele. Bafta :*

| neutrino a răspuns:

Fa-i pe plac si in acest timp cauta-ti o fata care te si place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca ar trebui sa iti mai bati capul, daca sta sa creada orice prostie care o aude e clar ca nu e cine stie ce de capul ei.

| Peridava a răspuns:

Cred ca se teme sa se ataseze. Probabil in timpul facultatii veti fi despartiti si, cine stie ce a mai auzit de la prietenii tai. Daca intr-adevar tii la ea si o vrei linga tine pe viata, dovedeste-i ca baietii au facut presupuneri. Daca nu, mai bine rupe relatia acum, pina nu veti suferi amindoi mai mult.

| Marius925990 a răspuns (pentru Peridava):

Pai cum sa ii dovedesc? am facut-o clar sa inteleaga si zice ca ma crede dar sunt in situatia asta(ma crede rational nu sufleteste)

| Zabbyel a răspuns:

Vorba multa, prost aduce...