| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, de joia trecuta am ciclu. adica de o saptamana nu prea mi se pare normal ca la 14 ani sa am atata ciclu si abundent adica la 2 -3 ore sa fie plin aproape in fiecare dimineata cand ma trezesc orice absorbant maxi sau de noapte mi-si pune tot ma patez. Chiar nu stiu ce sa fac sa merg la doctor? e normal sa ma o saptamana maine sa fac 8 zile. Precizez ca am si chiaguri nu mari, dar am + de asta ca e a 2-a oara care imi vine ciclu luna trecuta a fost pentru prima data si eram ingrijorata de ce aveam asa putin si acum de ce am asa mult? funda cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Draga mea si eu trec prin aceeasi chestie. exact joia trecuta mi.a venit si inca mai am.nu e o problema asata.fiecare fata e diferita adica daca prietene tale nu au la fel nu inseamna ca tu esti bolnava sau ceva de genu.e pur si simplu normal stai linistita, nu esti singura.asa se manifesta corpul tau, mai ales ca esti la inceput.e totul ok
bafta si stai linistita
pupici

3 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Vorbeste cu mama ta.Nu cred ca este atat de grav pe cat pare.Acele chiaguri sunt normale.Chiar si eu am si am 16 ani. Daca tu consideri ca ceva nu este ok cu organismul tau fa-ti un control medical.Succes.

| DeeaDelirata a răspuns:

Nu sunt cheaguri,astea sunt la oricine,sunt de fapt nici eu nu stiu sa-ti explic,niste bucati si nu e sange, de fapt la cilcu curge de fapt foarte putin sange, tot ce vezi acolo e de fapt altceva.Ma rog, mie-mi curge si mai mult si tot 14 ani am.Nu la 2 3 ore, eu imi schimb ob/tamponul la 10 minute. Daca sunt pe stop nu merg la scoala de dureri si plang.Mi se face si rau cand sunt in baie si vad atata "sange", desi din aia e doar o parte sange, restul nu mai stiu cum se numeste...Eu nu m-am dus la doctor dar faci cum vrei thinking

| bebiiii a răspuns:

Buna. E ceva normal nu trebuie sa te speri.Mai ales daca e doar a doua oara cu timpul o sa fie mai ok/adica nu o sa fie asa abundent. In peroada asta o sa fie neregulat. odata vine,odata nu, ba e abundent, ba nu e. E cava normal nu iti face griji