| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema difica si chiar m-ar ajuta niste sfaturi, am de ales intre doua fete una Florina si alta Emanuela si mie foarte greu sunt de mult impreuna cu Florina si o iubesc dar are mai putine calitati decat Emanuela iar acum vb cu Emanuela in secret, doar pov si in viitorul apropiat trebuie sa iau o decizie, Florina ma iubeste zice ca nu ar putea fara mine avem un an si jumate impreuna chiar in primele 3 luni m-a inselat dar am iertato si de atunci nu a mai facut asa ceva stiu asta pentru ca petrec foarte mult timp cu ea, Emanuela e foarte intelegatoare cu mine si totul intelege, stie ca sunt cu Florina. Asta e o parte din poveste! Acum in ultimu timp i-am cam facut sperante la Emanuela! astept sfaturi. multumesc

Răspuns Câştigător
| bolfunea89 a răspuns:

Wow.complicata situatia tahappy cel mai bine ar fi un timp sa nu vb cu niciuna, ca sa te lamuresti cu sentimentele tale pentru fiecare! caci acum joci un joc murdar, nu esti nici cu una nici cu alta.ele nu sunt 2 feluri de minkare din care poti alege, sunt 2 suflete cu sentimente,pe care le poti intr-o klipa face sa sufere! si tot intr-o klipa le poti pierde pe ambele! florina sa afle de emanuela, ar crede ca ii platesti cu aceeasi moneda, cum a facut ea 3 luni in urma.insa nici cu ambele nu poti ramine, caci cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici unul.asa ca avindule pe ambele alaturi iti va fi greu sa iai o decizie,insa trebuia sa iai una corecta,insa oricare ar fi fata aleasa,cealalta oricum va avea de suferit, caci ambele tin la tine! cel mai bine ar fi sa nu vb cu nici una un timp, si sa cintaresti totul bine! de una oricum trebuie sa te desparti! sper sa-ti fie de folos sfatul meu!

6 răspunsuri:
| Yannku a răspuns:

LA Emanuela nu florina scuze

| Yannku a răspuns:

Acum e bine, am editathappy

| ndc a răspuns:

Huh. Dilema de om din clasa mijlocie.

| Tavy100 a răspuns:

Ok. testeaza-le, daca Florina te-a inselat, incearca sa convingi un prieten sa flirteze cu amandoua, si vezi care e ''fidela''

| Yannku a răspuns:

Da la Florina sunt de acord sa o testez dar cu Emanuela nu sunt, doar vb cu ea ca intre amici ea asteapta decizia mea daca va fi sau nu cv intre noi doi deci daca sar baga unu pe felie cu ea as intelegeo daca sa-r comb cu el pentru ca nu e cu mine! alceva dar mersi oricum

| zgagaitza a răspuns:

Calitatile le poate dobandi pe parcurs.nimeni nu e perfect de asta poti fi sigur.cred ca mai bine ar fi sa ramai langa cea cu care ai impartit mai multe (momente bune,rele, etc). tentatii mereu vor fi.eu sunt genul de fata care gandeste asa: ce nu are al meu si are altu? dar pe primul loc il pun mereu pe prietenul meu.de ce? pentru ca e al meu, il cunosc stiu cu cine am de aface si stim sa mergem unu dupa celalalt. sper sa te ajute