| alex1aki a întrebat:

Am o problema. Fata de care imi place si pe care o asteptam dimineata sa o duc la scoala mi-a zis sa nu o mai fac deoare ce ii e frica sa nu interpreteze cineva ca suntem in preuna. Ce inseamna? ce a spus e adevarat sau nu mai vrea sa ne vedem si a spus-o cu subinteles sau?
ps inca nu suntem impreuna

2 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Exista doua posibilitati: ori a incercat sa iti spuna ca vrea sa fiti impreuna dar trebuie ca tu sa faci primul pas ori nu e interesata de tine in acest fel (partener). Pur si simplu vorbeste cu ea si intreab-o chiar tu care e varianta corecta. Asta e cel mai corect si sigur mod prin care sa aflii ce-i in mintea ei happy. Ai putea, de asemenea sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna (in cazul in care si tu iti doresti asta, evident) sau sa-i spui "stii, chestia asta are rezolvare. Daca vom incepe sa fim impreuna oricine va interpreta va interpreta corect big grin ". Succes!

| silvia94 a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea, respingere ei e cu mai multe subintelesuri.
1.A zis asa ca sa vada cum reactionezi tu, sa vada daca insisti in continuare si sa vada ca iti pasa de ea.
2. Poate place pe cineva, si nu vrea sa fie vazuta cu tine, pentru ca i-ai strica combinatia.
Sau 3. Poate s-a saturat de prietenia ta, sau ii este rusine cu tine.
Iti recomand sa o lasi in pace pentru o vreme, si isi va da seama, ca acela care ii pasa de ea, l-a respins intr-un mod josnic.
Succes.