| teenwolf2014 a întrebat:

Am o problema! M-am indragostit de o fata, i-am spus dar ea m-a refuzat ca sa nu stricam prietenia(logic!). Acum de la un timp a inceput sa se comporte foarte ciudat cu mie, se i-a de mine pe mess ca ma comport cu ea de parca am fi impreuna si ca ma gandesc doar la mine(faptul ca o sunt in fiecare zi sa vad daca a ajuns cu bine acasa inseamna ca ma face foarte egoist), apoi ca dupa 2 zile sa se ia de mine ca nu intru in clasa sa o salut, de parca as avea vreo obligatie, dupa inca o zi se i-a de mine pe mess pentru ca ii vorbesc la sictir(eu practic raspundeam la intrebarile pe care mi le punea in legatura cu un serial). Acum m-am sa se comporte cu mine de parca nu as simti nimic pentru ea si ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat! Aca sa vreau sa ii spun ca nu mai vreau sa vorbesc cu ea si nu stiu cum sa-i spun. Deciceva idei?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Trec printr-o situatie similara. Uite, tu nu mai ai nici o obligatie fata de ea din momentul in care te-a refuzat. Daca inca iti mai cere sa ii acorzi atentie, ea este cea egoista. Eu, spre deosebire de tine, i-am dat chiar offline pe mess, pentru simplul motiv ca nu suport sa fiu doar un amic, iar fiecare conversatie cu ea ma face sa imi fac iarasi sperante false, ar trebui sa faci la fel!
Nici nu trebuie sa-i spui ca nu mai vrei sa vorbesti cu ea, pur si simplu ignor-o, chiar daca e nasol si ti se va parea ciudat la inceput.

| teenwolf2014 explică (pentru sayWhaaat):

O sa imi fie greu pentru ca mie nu doar imi.place de ea...ci sunt indragostit de ea...

3 răspunsuri:
| Aidan a răspuns:

Bai, eu zic sa nu va certati, dar daca chiar vrei, zi-o pe aia cu mortii.

| Yoanna15 a răspuns:

Pai eu cred ca fata aia te simpatizeaza putin de se ia mereu de tine, si nu stiu... zi pe fata ca nu iti place relatie pe care o aveti
acuma si ca era mult mai frumoasa inainte sa ii zici ca o placi, si ca ai vrea sa fiti ca la inceput amic si amica... Asta e parerea mea. Sper ca I-am fost de ajutor. Funda? love struck