| ALina_1717 a întrebat:

Am o problema.Ma intilnesc cu un baiat timp de 1 an. Pina acum totul mergea ok, dar de la un timp simt ca nu l mai iubesc la fel de mult, si uneori chiar ma irita.Problema e ca as vrea dupa anul acesta scolar sa plec in alta tara sa invat.De la inceput le-am zis parintilor ca nu plec pentru ca am prieten si nu vrea sal las, dar acum nu stiu parca as vrea, dar mi-e frica sa-i zic prietenului meu ca vreau sa ne despartim(nu va fi de acord sa continuam la distanta, si numi va ierta daca plec), insa mi-e frica sa nu face ceva cu el, pentru ca sa atasat enorm de mine.Am facut multe planuri impreuna, si acum eu pot sa stric tot.Si mai ales ca nu stiu mi-e frica sa nu mi para mai tirziu rau caci nu voi schimba nimic daca iau o decizie. ce sa fac? cu el nu pot vb deoarece nu ma va intelege, asa ca ori ii spun ca plec, ori ramin si tac si continuu sa incerc sa inteleg il mai iubesc sau nu.Si inca una ca in orashu acesta ma leaga doar el, prietene nu am, m-am certat cu toate, alegindul pe el, parintii sunt peste hotare, si sora in alta tara unde vreau si eu sa merg.Pls help.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti dai seama foarte bine ce anume iti doresti tu de la viata. Esti foarte nehotarata si nu e bine! Decizia cea mai buna o poti lua numai tu! Tu stii daca iti mai iubesti prietenul, poti sta departe de el? Daca simti ca da, atunci fa-ti curaj si desparta-te de el, stai linistita ca nu isi va face nimic rau, doar va spune. Nu trebuie sa stai cu o persoana daca nu o mai iubesti. Insa daca tu simti ca nu poti sta fara el, nu esto sigura pe tine, eu zic sa plecati impreuna in acea tara, e varianta cea mai buna, nu crezi?happy

3 răspunsuri:
| escroaca a răspuns:

Spune'i ca vrei sa vina cu tine straight facethinking

Alta idee n'am

Bafta :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pleca din tara cat inca mai poti si du-te si cotinuati studiile daca asta vrei intr-adevar.Mai devreme sau mai tarziu tot te va insela.trust me

| Mirela a răspuns:

Daca vrei sa. ti termini studiile in alta tsara fa. o happy
Vorbeste cu el si spune. i ca ai tai nu sunt de acord ca pentru el sa ramai in tsara, si ca na iti este si tie greu fara ei si fara sora ta.big hug