| mihaelabrasov a întrebat:

Am o problema mai delicata :
Am inceput sa il plac pe cel mai bun prieten al meu.
Dar problema e ca el o place pe prietena mea cea mai buna si e cu ea.
[Inainte sa imi zica mie -eu am fost prima care am stiut- eram 101% sigura ca pe mine ma place. dar el ma tot punea sa ii trimit biletele (de la el ) de dragoste ei.]
Puteam sa jur ca ma place.In fiecare zi venea la mine si ma intreba de cate ceva.De ex. :
Ieri a fost sa imi ceara numarul [de telefon] lui X.
Azi a fost sa imi ceara numarul lui Y.
Ziua urmatoare a fost sa imi ceara numarul lui X pentru ca si-a pierdut telefonul [pun pariu ca nu si l-a pierdut pentru ca nu era disperat si in acea seara m-a sunat de pe telefonul fix [nr meu sigur il avea numai in telefonul "pierdut"] ca sa ma intrebe daca sunt sigura in camera. I-am zis ca nu, si el a zis ca imi zice azi ce are de zis.
Ieri a fost ciudat pentru ca a sunat la sonerie si cand l-am vazut mi-a facut ochiul si m-a intrebat ce fac [acum ori i-o fi intrat ceva in ochi, ori nu stiu laughing. de obicei el nu face cu ochiul laughing...]

Dar dupa cum am zis, el e cu cea mai buna prietena a mea si m-a rugat sa il ajut sa fie prietenul ei [ca sa vad ce zice, i-am zis sa ii faca in ciuda cu o fata, si el a zis sa ii faca in ciuda cu mine pentru ca sunt cea mai buna prietena a lui, dar eu am zis in gluma laughing... oricum, nu am acceptat.]

Voi ce parere aveti?
Eu chiar tin la el, iar prietena mea nu prea tine la el, adica e cu el numai ca sa ii faca in ciuda la fostul prieten.

Cum as putea sa il conving sa imi zica ce parere are despre mine?

1 răspuns:
| nimicaici a răspuns:

Intreaba`l!
Intreaba'l ce parere are depre tine draga mea!
Un baiat m-a intrebat pe mine " Tu ce parere ai despre mine?batting eyelashes"
Si eu i-am zis totul fara nici o remuscare si eu am avut de castigat!