| tuningracer a întrebat:

Am o problema mai grava am facut un act sexual cu prietena protejat dar ciclul iei nu a venit de 7 zile si mi-e cam frica sa nu fie insarcinata astept un raspuns va rog

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stii ca nu exista metode de contraceptie 100% sigura, asa ca o sarcina nu este exclusa. Insa daca ati folosit corect prezervativ de fiecare data, riscul este foarte foarte mic. Totusi, prietena ta sa faca un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi sa se duca neaparat la ginecolog. O intarziere atat de mare in absenta sarcinii e un semn important de alarma.

2 răspunsuri:
| Laura_1232 a răspuns:

Cel mai simplu e sa-si faca un test de sarcina :-) si asa aflati despre ce e vorba :*

| tuningracer explică:

Dar nu inteleg...ne-am protejat nu se poate sa fie insarcinata...