| MeGhosta a întrebat:

Am o problema, sunt cu un baiat de 3 zile iar amica lui [sunt certati acum] tot imi spune ca o sa regret ca m-am pus cu el, la fel cum au regretat si suferit fostele lui prietene pe care ea le cunoaste si le-a ajutat sa treaca peste. Eu nu stiu ce sa cred pentru. ca eu cand l-am intrebat daca este adevarat a spus ca nu fiindca ca el si-a luat de fapt teapa de la ele si ca intr-adevar a avut momente cand le-a jignit dupa care si-a cerut scuze. Afara ma tine in brate, ma saruta, are grija de mine, ma mangaie pe obraji, imi spune ca tine mult la mine, cand se ia cineva de mine imi ia apararea si multe altele. Avem multe lucruri in comun si nu mii se pare ca este genul care sa isi bata joc de fata + imi spune mereu ca nu va lasa pe nimeni sa ne desparta pentru. ca el chiar isi doreste o relatie lunga ca si mine. Dar acea fata chiar insista pe tema ca isi va bate joc de mine si ca o sa observ asta cu timpul. Nu stiu pe cine sa cred sau ce sa fac pentru. ca tin mult la amandoi. Ce sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| engerAshU a răspuns:

Toata lumea "funda?"/"primesc funda?"/"merit funda?"...
Voi chiar nu puteti sa ajutati pe cineva doar pentru a face un bine? chiar totul trebuie sa va fie rasplatit?
Faceti si voi ceva "moca"... ma rog degeaba va zic eu... ca tot ce vreti faceti
traiti in competitie de cand va nasteti si pana muriti. GJ!

@MrrLalalalalaDubstep, pentru tine, "asculta'ti inima" si fa ce'ti spune ea daca cu mintea nu poti lua o decizie ^_^!

4 răspunsuri:
| bubbuluv a răspuns:

Pai nu ii asculta pe nici unul...in legatura de ce spune ea ar fi bine sa crezi cam 50% probabil stie ea ceva de insita intruna ca doar nu e nebuna sau poate e invidioasathinking totusi nu fii foarte sigura de ce zice ea. In privinta lui...asa zic toate fetele ca e genul meu, ca e pentru mine, ca ma iubeste, ca nu sta cu mine ca sa`si bata joc, dar asta pana la un momentdat cand isi schimba parerea. Baieti incearca sa se dea bine pe lanaga ori ce fata care ii iese in cale ca sa ii gaseasca punctul sensibil si s-o faca sa-l iubeasca atunci el estie ca poate sa faca ce vrea din iubita lui si incepe sa`si bata joc sa jicneasca sa nu-i mai dea atentie pentru ca stie ca ori ce iar face ea tot la el vine. ceea ce cred eu ca ar trebui sa faci este sa nu pui suflet in relatia asta lasa timpul sa treaca dar asra nu insemnand 1 luna 2 lasa timul sa treacaaa si daca vezi ca el chiar tine la tine atunci incepe si u sa-l iubesti. Baietii sunt cu 2 fete trebuie sa stii cum sa le faci fata nu te lasa purtata de val. Cred ca ti-am fost de ajutor si ca ti-am deschis ochii cat de cat. Mult succes si ai grija pe cine iubesti!:X Funda?

| PTL a răspuns:

Tu nu'ti dai seama oleaca?
E certata cu faata acea, si incearca sa o faca geloasa, crede-ma nici prietenul surori mele nu ti'ne asa mult la ea, sunt de 2 ani impreuna, si se intalnesc de 3 ori pe saptamana.

| engerAshU a răspuns:

Buna!
Vezi tu, am sa le iau pe ramdn, poate punand cap la cap sa ne dam seama ce e mai bine.
-In principiu, daca el pana acum a mai avut destul de multe prietene, cu care nu mai este, inseamna ca [foarte probabil], problema nu este la ele ci la el.
-Sfatul meu, este sa nu crezi absoulut tot ce iti spune el de la incepu. Faptul ca sunteti la inceput, evident el va incerca sa-ti capteze increderea, prin absoulu orice mijloace.
-Faptul ca te tine in brate, ca te saruta, asta nu dovedeste nici pe departe ca te'ar iubi enorm. Astea nu sunt dovezi de iubire. Si cineva care vrea sa te *&^%, te poate saruta, daca stai sa te gandesti. Deci, nu cataloga comportamentul sau dragastos, ca fiind cu intentii bune.
- Hmmm, tine minte, faptul ca "pare" ca nu ar fi genul de persoana care sa nu raneasca, ete doar o iluzie care ti'o faci tu, aiurea, fara nici un fundament. Iluzie dupa care tu, probabil vei avea de suferit.
Aparentele mereu sunt inselatoare.
Eu, sunt baiat si ca sa spun si un caz concret, chiar eu acum cateva saptamani am fost "tradat" de aparente.

... acum, ce sa spun, in primul rand, incearca sa mai afli date despre el de pe la prieteni/prietene si, sfatul meu, nu i te darui in totalitate.

Sper sa te ajute >_<

| UnSimpluGand a răspuns:

Eu una iti sugerez sa o intrebi pe acea amika un id de mes sau sa faci cunostinta cu o fosta pritena de iubitului tauh si sa vb cu acea fata si o sa veiz daca e adevarath sau nu si ai griga de iubithu tauh ca uneori cei care fac tot ce zici tu nusi prea bat joc de fetheeee...

Sper ca rasp meu sa te ajuthe... Funda:d?