| canemare a întrebat:

Am o problema sunt indragostit de o fata cu un an mai mica ca mine eu 15 iar ea 14 dar nu prea ma baga in seama (cred poate ca o fi din cauza ca sunt mai plinut)dar cand am fost intr-o excursie am dormit cu ea in pat (doar atat)si nu stiu cum sa-i zic ce simt

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cu simplitatewinking ii spui ca iti place de ea, dar nu asa din prima. Vorbesti cu ea o perioada si la un momentdat trebuie sa-ti faci curaj, si gata happy

| RXN a răspuns:

In primul rand lasa prostiile si nu te mai subestima atat. Daca tu crezi ca faptul ca esti cum esti o va impiedica sa fie cu tine, din start iti tai craca de sub picioare. Te-ai gandit ca poate fi doar timida? Poate asteapta sa faci tu primul pas sau asa i se pare ei normal, n-ai de unde sti.Condu-o intr-o zi acasa si intreab-o sau fa-i aluzii. Ce-ai de pierdut? Pana nu te refuza/accepta, nu ai de ce sa-ti imaginezi tot felul de scenarii.happy
Bafta.>big grin

| emilia21 a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ca o placi, doar esti baiat, trebuie sa ai putin tupeu, altfel ce vei face cand o sa fi mai mare, vrei sa ramai tot asa, eu nu cred!
Iar ea daca nu te baga in seama, probabil ca are alti prieteni in jurul ei, si nu te observa, dar tu incearca sa te faci observat, incearca sa te imprietenesti cu ea, si ai sa vezi ca pana la urma o sa te vada.
Ai curaj si mult noroc

| Ady93 a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu ea, daca practic nu te cunoaste o sperii daca o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Vb cu ea pe mess ceva timp, poate sa bati si niste apropouri, sa incerci sa fii un pic indraznet. Daca reusesti sa te imprietenesti cu ea scoateo intr-un loc doar voi 2 si zii ce simti, desigur poate exista refuz daca nu apare scanteia aia dar nu ai de unde sa stii daca nu incerci. Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe prin a vorbi cu ea, si atunci ea o sa te bage in seama mai ales daca o faci sa se simta bine in prezenta ta. Apoi ce urmeaza...

| dreamer_8423 a răspuns:

Incepe prin a-i acorda mai multa atentie, si daca ai dormit cu ea in pat ati facut ceva? sau macar tu cand adormea.