| kkourtney a întrebat:

Am o problema...sunt mult prea geloasa si stiu ca acest lucru va dauna relatiei. Ce sfaturi imi dati ca sa nu mai fiu asa?

Răspuns Câştigător
| BuburuzaluDutzu a răspuns:

Incearca sa ai mai multa incredere in tine si in el! O relatie serioasa se baza in primul rand pe incredere sinceritate si fidelitate... apoi pe iubire si restulincearca sa iti controlezi scenele macar in fata lui.Si ink ceva nu ii arata cat de mult iti pasa...o sa se foloseasca de chestia asta dupawinkingsfat din propria experientawinkingbig hug Agdu >:

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mare ta problemă este că trebuie să-ți alegi un partener care oferă încredere!
Pa, pa.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu poti scapa de gelozie...Nici eu nu pot scapahappy.Asa suntem noi si nu ne putem schimba

| sebysebyca a răspuns:

Lasa-te de golaneala cu baietii si apuca-te de carte, daca nu vrei sa stergi batranii de rahat prin tari straine! e cel mai realist sfat.candva peste ani, o sa-mi multumesti!

| Pitzipoanca a răspuns:

Mai multa incredere in tine.

| Ahead a răspuns:

Cand gelozia devine o problema, atunci incepe cosmarul atat pentru cel care o traieste cat si pentru cel care o suporta. Se spune ca gelosul e un scenarist ce nu poate fi egalat. Oare de ce e asa? Pentru ca, cel care traieste gelozia e ca un protagonist dintr-un film, dintr-un serial prost care traieste mereu cu ideea ca partenera(ul) il(o) inseala. Degeaba se justifica ceilalti protagonisti ai filmului de nevinovatia lor, gelosul e obsedat de ideea ca e inselat, nu aude nimic. Gelozia inseamna comparatie. De mici am invatat sa ne comparam. Tin minte ca mama imi zicea mereu, ca fratele meu e mai inteligent, mai dezghetat decat mine. A inceput sa citeasca de la varsta de 4 ani, in schimb eu abia pe la 6 anisori, impinsa de la spate, am inceput sa invat literele.

Sursa www.despreseductie.ro

| Biutzuca a răspuns:

Sa mai sari peste... singurul lucru

| InvisiblePinkUnicorn a răspuns:

Iti zic din proprie experienta, atata timp cat est cu un baiat, tii la el, tine la tine, nu ai de ce sa fii geloasa pentru ca nu te va trada. Uite, vorbeste cu el, explica'i situatia si zii sa fie putin mai atent pana treci peste asta. Stiu ca o sa zici "usor de zis, greu de facut" da' asta e foarte usor de facut, doar vorbiti, inspira'i incredere si el va face la fel. Ey, sper ca te'am ajutat. Baftawinking