| Marin321 a întrebat:

Am o problema, sunt topit dupa o fata.

Si ei ii place de mine, desi e mai timida mi-a recunoscut de multe ori ca ma place si ca s-a atasat de mine.

Problema e ca din ce incerc sa fiu mai romantic si mai implicat prin mesaje si sa vorbesc cu ea mai des, din ce ea parca se distanteaza... Nu inteleg de ce, in continuare imi face complimente si ma face sa ma simt special dar parca tot se raceste.

Inca nu am apucat din pacate sa ma intalnesc cu ea fata-n fata sa o intreb daca vrea sa fie cu mine. Asta urmeaza sa se intample in urmatoarele 2-3 saptamani.

Dar simt ca daca continui asa sansele sa spuna da, sunt din ce in ce mai mici.

Ce as putea sa fac?

Sa nu uit, ea are 18 ani si eu 19. Ultima data ne-am intalnit acum trei saptamani.

Răspuns Apreciat de Editori
| siri99 a răspuns:

Probabil se distanțează pentru că se simte ciudat să se comporte cineva așa cu ea. Mă pun îl locul ei. Poate că până acum a dat doar peste băieți aroganți și enervanți, iar când ai apărut tu, a devenit nelămurită, neștiind dacă tu chiar ești cum pari a fi. Încearcă să nu dai în penibil când vorbești cu ea, dat fiind că o placi mult, vei avea tendința asta. Nu o face să creadă că ești sensibil, ci spune-i direct ce vrei cu ea. Și când nu știi ce să faci... fă ceea ce crezi că e bine, fără strângere de inima. O viață ai laughing

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Cel mai probabil ii place si de alt baiat in acelasi timp si este intr-o dilema. O recomandare simpla : termina cu prea mult romantism. Merge, dar sunt putine fete care reactioneaza la el. Fii barbat, pune punctul pe I si zii : Vreau sa fii iubita mea! DA, chiar asa. Fata in fata, nu mesaje si alte alea. Fii atent la reactie. De acolo iti dai seama daca vrea sau nu sa aiba de-aface cu tine.

| Marin321 explică (pentru nony):

La ce te referi prin "fi atent la reactie" adica daca spune da sau nu? Sau daca are ezitari?

| nony a răspuns (pentru Marin321):

Exact! La ezitari, la ochi, la expresii... la tot. Iti dai seama din reactii daca e treaba buna!

| Andreeush a răspuns:

Dacă se distanțează de tine când vorbești cu ea atunci nu cred că ești atât de important pentru ea.
Ar trebui să vorbești față în față cu ea și să vezi exact ce vrea.

| Crackman a răspuns:

Uite de asta este imp sa ajungi fata in fatav.
Daca tu stai in casa... dai mesaje isi pierde interesul si vhiar repede.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

I-ai baga pionierul la ecluza, ai?