| Clodmod a întrebat:

Am o problema! Un baiat, Bogdan, mi-a spus aseara ca ma place si m-a intrebat daca m-ar fi pupat pe obraz ce as fi facut, daca mi-a fi dat o floare ce as fi facut si apoi m-a invitat in oras maine, la un suc. Eu am acceptat ca sa nu il ranesc, dar cu o conditie: sa vina si cea mai buna prietena a mea, Victoria. Eu i-am spus ca nu il plac si i-am mai zis de cine imi place - de unul David. A inceput sa spuna "dar ce are David si nu am eu", chestii din astea. Am fost de acord, dar problema este ca eu nu il plac. Am procedat corect? Ce sa fac maine? Ce sa ii spun? Va roog, help!

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Maine arata-i ca ii poti fi amica, poate avea incredere in tine si isi poate exprima sentimentele liber.
Explica-i totusi ca, sentimentele tale nu sunt aceleasi cu ale lui, ca poti fi deschisa catre o relatie de prietenie, dar doar atat..si ca, cine stie, lucrurile se pot schimba cu timpul, nu?
Ajuta-l sa te uite intr-un mod discret, vorbind mai putin cu el si fara sa-i dai false sperante.

Oricum, maine veti glumi in grup [din moment ce vine si prietena ta] si nu veti avea prea mult timp pentru o discutie despre voi doi si posibila relatie.
Nu ai procedat chiar corect pentru ca el avea nevoie doar de voi doi iar o prietena, cat de buna, strica atmosfera si modul in care decurge intelegerea dintre voi.
Bafta maine, toate cele bune!

| SteffiBrunet a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Poveste complicata laughing

| Dianaㄨ a răspuns (pentru SteffiBrunet):

Ce poveste complicata?

12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu din punctul meu de vedere este cel mai urât lucru. Trebuia să ieși doar tu cu el, chiar dacă nu-l placi vorbeai cu el și îi spuneai. Nu să vii cu cea mai bună prietenă în oraș e cel mai urât lucru posibil să îl faci unui băiat. Și doi la mână tu nu îl placi, el e clar că te place, te-a scos frumos în oraș nu ca alții, și totuși acordă-i o șansă ieși cu el ca amică nimic mai mult, vezi cum este, și apoi vezi cum este și david ală de care spui, degeaba îl placi tu fizic, dacă el la minte e îngust.

| Clodmod explică (pentru Azµre):

David e si destepr si frumos... In schimb Bogdan este destept dar e urat.

| Clodmod explică (pentru Azµre):

Destept*

| Azµre a răspuns (pentru Clodmod):

Degeaba e deștept dacă nu știe să se comporte cu o fată! voi fetele vedeți doar ceea ce este la suprafață, ș ide multe ori vă înșelați. Așa că ai grijă, până nu te lovești cu capul de pragul de sus nu ai să îți dai seama.

| Azµre a răspuns (pentru Clodmod):

Câți ani ai tu și câți ani au cei doi? și încă ceva cum te-ai simți tu ca fată, ai place pe unul să zicem David, și ieși cu el, dar el nu te place și face ca tine, ieșim da eu ies și cu Ion, și tu singură. Cum te-ai șimți? sincer?

| Clodmod explică (pentru Azµre):

Toti suntem in aceeasi clasa.

| Azµre a răspuns (pentru Clodmod):

Ok în ce clasă câți ani aveți și răspunde-mi te rog la întrebarea care ți-am pus-o. Dacă vrei să discutam pe privat îți las adresa de mess. Id: azure. b126149

| Clodmod explică:

Am uitat sa adaug ceva: Bogdan mi-a zis ca lui i-a zis David ca ma place... (David ma place), dar eu nu as crede, mi se pare imposibil sa mi se indeplineasca dorinta asta.