| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema... Vorbesc cu un baiat de foarte mult timp la telefon si pe net il stiu de cand eram mici dar nu l-am mai vazut de 8 ani deoarece s-a mutat intr-un oras foarte departe de mine.El vrea sa avansam cu relatia si sa plec la el sa ma mut practic acolo ca imi garanteaza ca totul va fi bine il cunosc destul de bine dar nu pot sa imi las tot ca sa plec acolo iar daca nu merge intre noi sa fac ce? El e independent si nu are nimic de pierdut i-am zis ca de inceput sa vina in oras la mine sa ne vedem cateva zile sa ne mai cunoastem deoarece prin telefon si net nu poti sa iti faci o relatie atat de serioasa incat sa te iei sa te duci nu stiu pe unde de una singura.El mi-a spus ca o sa vina da nu ca dupa ce vine pana aicea realizez ca nu merge intre noi si eu sa ma intorc la ale mele si el la ale lui ma tot sperie cu chestia asta ca daca nu va merge imi va zice ca am vrut sa imi bat joc de el in fond nu are nimic de pierdut in afara de niste bani cheltuiti pe drum iar daca nu va merge intre noi nu cred ca as avea eu vreo vina realitatea nu e tot aceia cu internetu si telefonu.Nici nu stiu daca sa il mai chem sa incercam o relatie sau sa intrerup legatura.

1 răspuns:
| ZEU93 a răspuns:

Un ins distins n-ar fi pus problema sa vina degeaba, ca asa te pune sub presiune si te vei simti obligata sa zici da orice ar fi. Explica-i ca exista posibilitatea sa nu doresti o relatie ca sa stie la ce se supune. Daca totusi va dori sa vina sa te vada, desi i-ai spus ca s-ar putea sa nu se intample nimic atunci da-i o sansa si vezi cum e. Dupa, totul depinde de tine.