| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie cu prietena mea aproape de 2 ani dar de 2 luni ea a spus sa ne despartim datorita unor probleme din trecut.ca nu poate sa uita trecutul o iubesc enorm. ea a spus ca vrea o luna fara nici un baiat sa se gandeasca daca sa se impace cu mine sa o luam de la 0 sau sa isi gaseasca pe altcineva.am incercat sa i trm sms sa o caut. a spus ca o stresez.stiu ca si ea ma iubeste. dar nu ma mai iubeste asa de mult. oare se va impaca cu mine? va rog ajutati-ma. vreau sa vb cu cineva id meu de messenger alexnike2005

6 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Daca ti-a zis ca vrea o pauza, inseamna ca vrea sa isi puna in ordine gandurile si sentimentele. nu o cauta, daca asa ti-a cerut. ai rabdare sa te caute ea si iti va spune ce decizie a luat. poate are probleme, si inca nu e pregatita sa ti le spuna. nu o stresa, intelege-o si respecta-i decizia. in timpul asta vezi si tu cum a evoluat relatia voastra pana acum si ce s-a intamplat pe parcursul ei.

bafta, si ai rabdare!

| seawolf a răspuns:

Cautati pe alta pana se gandeste ea tongue

| AnAiLuI a răspuns:

Asta mi sa int sh mie big grin dar eu nu i-am dat nici`o pauza i-am zis ca daca vrea sa termine cu mine sa zica odata sa nu luam pauza sa ast sh dupa aia sa`mi dea papucii...

| mrsolo a răspuns:

Cel mai probabil, ii place de altcineva!

| sabrinutza_6804 a răspuns:

Da... probabil ca ii place de alt cineva. Dar daca sti unde sta poti sa o impresinezi cu ceva. Uite iti dau un exemplu cum a venit iubitul meu la mine cand ne-am certat: Ia niste flori, du-te la ea la usa si inv undeva sau o rogi sa vina la tine acasa asta daca vrea si pregateste o masa cu flori fa de mancare doua pahare de sampanie... ceva romantic. Dar sa o mai lasi putin sa se gandeasca la ce vrea sa fie singuta si atunci o sa te sune si o sa iti spuna ce simte

| viper334u a răspuns:

Parere: daca dupa 2 ani de zile iti spune ca vrea o pauza eu zic sa iti vezide treaba. daca dupa atata timp ea considera ca nu are destula incredere in tine incat sa rezolvati problemele in momentul aparitiei... dupa o luna crezi ca va putea? Stiu ca doare si ca o iubesti, insa cel care va suferi mai departe tu esti. Cum a zis si mrsolo" Cel mai probabil, ii place de altcineva!". nu te mai chinui singur. Mai sunt fete...