| Brunetta_Antoanetta_1998 a întrebat:

Am o relatie de 3 luni cu un baiat de 21 de ani si este foarte distant cu mine...am ajuns la concluzia ca pentru el prietenii sunt mai importanti ca minesad Nu stiu ce sa fac...il iubesc si nu vreau sa-l pierd va rog ajutati`ma sad

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca deja dupa 3 luni asa se comporta se vede cat te iubeste, lasa-l isi pierzi timpul aiurea, data viitor alege pe cineva matur in varsta si minte

| neutrino a răspuns:

Dupa spusele tale, tu ai o relatie cu el dar el nu prea are o relatie cu tine. De aici incolo, totul depinde de tine, nu de el. Daca doresti sa suferi mai departe, nu ai decat.

| Zenit313 a răspuns:

Intrerupe relatia!
Ce fel de baiat de 21 de ani se uita la o fata de 15 ani?!
Un pedofil!
Tu trebuie sa dai capacitatea si sa iti gasesti alt prieten apropiat de varsta ta.

| CannbalCorpse a răspuns:

La 14 ani pe care ii ai...

| blueheart a răspuns:

Spune-i prietenului tau ceea ce simti tu si cum ti-ai dori sa fie relatia voastra.Dar fara sa-i reprosezi ca sta prea mult cu prietenii lui. Spune-i ca ai nevoie de el si ca ti-ai dori sa va petreceti mai mult timp impreuna, sa va cunoasteti mai bine, sa fiti mai apropiati. Daca el se comporta in continuare la fel de rece nu are rost sa incerci mai mult. Daca ii place cu adevarat de tine va dori ca lucrurile sa mearga mai bine, sa fie mai mult timp cu tine. Incearca sa discuti cu el mai intai si vezi ce parere are el despre acest lucru.
Succes! happy

| Alllllexandra a răspuns:

Loool deci pur si simplu m-am saturat sa mai aud fetite de 13-14 ani care se plang ca iubitul lor de 20 de ani nu le baga in seama, nu le mai iubesc etccc.Poi fetito drago scumpo GANDESTE'TE si tu putin de ce sta ala cu tine.La 21 de ani esti deja cat de cat un om realizat in viata, cariera tot iar tu poate nici n'ai idee ce vrei sa devi.DESCHIDE OCHII BAAI! Cum poti sa spui ca il iubestistraight face Ai 14 ani, la varsta ta te agati de orice baiat care iti acorda atentie mai draguto, asa ca lasa relatiile false si tampeniile de genu si apuca'te si tu de carte ca ai o cariera de contruit! Adio, sper sa nu mai intalnesc din astea ca tine!

| Aaanoniiiima a răspuns:

Şi mie mi s-a întâmplat la fel, diferenţa e că el era mai mare decât mine doar cu un an jumate'. Eu cred că ar fi mai bine să îl laşi, totuşi e cam mare pentru tine (nu e neapărat asta problema), dar din moment ce pentru tine el e cel mai important aşa ar trebui şi invers, nu trebuie să accepţi locul doi niciodată :* te cred că îl iubeşti, dar dacă vă despărţiţi acum o să îţi treacă într-un final, însă dacă vei mai continua aşa o sa mai ai de suferit. Oricum e decizia ta, procedezi cum crezi că e mai bine pentru tine, eu am încercat să te ajut happy. Baftă! :*

| Tiby49 a răspuns:

Zic sa te mai joci 2-3 ani cu papusile si dupa sa iti faci iubiti de varsta tawinking

| valent1np a răspuns:

Si tu ai 14 ani?

| Vintila_Crina_1994 a răspuns:

Spune-i ce simti, si ca ai vrea sa stati mai mult impreuna. Daca nu iese, ar trebui sa faci asa: chiamal intr-o zi la tine, si fai poftele, ca sa inteleaga ce poate pierde.