| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 4 luni cu o fata pe care o iubesc enorm. Si ea ma iubeste la fel. Problema vine cand incepem sa discutam despre sex. Spune ca nu este inca pregatita si ca nu are inredere in relatia noastra si in durata ei... Nici macar cu pettingul sau mangaierile intime nu este de acord. Ce pot face pentru a trece peste momentul asta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti convins ca si ea te iubeste la fel? Este cel putin de neinteles retinerea ei de a practica petting-ul deoarece este o activitate doar cu o anumita ''tenta'' sexuala care este practicata de catre cei care sunt ''inca'' virgini si doresc sa ramana asa inca o perioada de timp. Activitatea sexuala denumita petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Insasi din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, un petting corect efectuat doar uneori inseamna un pic mai mult, deoarece de obicei si de fapt reprezinta sarutari, atingeri, mangaieri, etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii zonelor erogene ale partenerului. Insa in timpul petting-ului poate fi totul permis, adica chiar si cunilitia (lingerea "pasaricii") precum si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei reusi sa o faci pe prietena ta sa accepte sa practicati si voi asa ceva. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, o sa vina de la sine. Trebuie sa n-o grabesti, cu cat simte ca pui presiune pe ea se va inhiba mai mult.

| Emilian65 a răspuns:

Sa ai rabdare cu ea pana considera ca este pregatita. sa faca pasul cel mare.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca o iubesti intr adevar o s o astepti pana e pregatita sa faca pasul asta. Daca o constrangi mereu nu vei face nimic altceva decat s o indepartezi.

| salaboss a răspuns (pentru HazelEyes77):

Nu o constrang. Ea mi-a spus ca nu e pregatita si ca are teama asta si tot ea m-a rugat sa o ajut cumva sa treaca peste ea.

| leapșa a răspuns:

Daca este virgina... trebuie' s-astepti.
Ai un pic de rabdare, arata-i ca da, ii asculti vorbele, dar vei vedea ca in timp se va imblanzi, se va destinde singura.
In primul rand nu insista pe aceste idei- asta daca ai rabdarea necesara.
Dupa incearca sa o tachinezi cu vorbe, iar dupa un timp cu atingeri, dar nu neaparat in zonele intime (fa-te ca de partile alea nu-ti pasa).
Incearca sa o saruti pasional si nu numai pe gura. Saruta-i mainile, gatul (vezi sa nu lasi saliva), atinge-o usor cu degetele prin haine, insa prefa-te sa nu stii ce faci si poate cu astea se va mai deschide.

Si inca un lucru: nu o critica, nici pe ea, dar nici pe alte fete cand ea e de fata. Asta-i arata cum gandesti si o face sa se inchida si mai mult. Cand iti spune "nu" sau "de ce", fleacuri din astea, raspunde-i cu "ma intrigi" sau "esti asa misterioasa"+ zambet -> practic faci un mic joculet.

| Petrovic a răspuns:

Și eu, băiat, aș spune asemenea, dacă fata ar vrea. Mai întâi căsătoria, apoi relațiile sexuale.

| Anonim123g16a a răspuns:

Bagai-o cand doarmehee hee

| salaboss a răspuns:

Vreau sa mai mentionez ca e virgina

| corbulalbrosu a răspuns (pentru salaboss):

Esti convins ca si ea te iubeste la fel? Este cel putin de neinteles retinerea ei de a practica petting-ul deoarece este o activitate doar cu o anumita ''tenta'' sexuala care este practicata de catre cei care sunt ''inca'' virgini si doresc sa ramana asa inca o perioada de timp. Activitatea sexuala denumita petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Insasi din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, un petting corect efectuat doar uneori inseamna un pic mai mult, deoarece de obicei si de fapt reprezinta sarutari, atingeri, mangaieri, etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii zonelor erogene ale partenerului. Insa in timpul petting-ului poate fi totul permis, adica chiar si cunilitia (lingerea "pasaricii") precum si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei reusi sa o faci pe prietena ta sa accepte sa practicati si voi asa ceva. Multa sanatate!