| AnDrEi1671 a întrebat:

Am o relatie la distanță de aproape 3, totul a mers foarte bine in tot acest timp, chiar dacă au existat ceruri sau gelozii, pentru ca e normal intr-o relatie așa ceva, dar acum o luna și ceva mi-a spus intr-un mesaj ca nu mai vrea o relatie și ca vrea sa facem o pauza pentru ca țin sa precizez ca noi nu ne-am văzut niciodată și spunea ca,, e ciudat’’ sa continuam așa. Are părtinit stricți și nu o lasa cu un iubit pana nu termina liceul pentru ca părinții ei vad școala prea importantă pentru chestii de genul iar după cum știți mulți părinți nu ar crede in așa ceva+ ca e la distanță. A spus că nu este vina mea și ca nu are rost sa îmi para rău pentru ca sunt un băiat foarte bun și nu vrea sa ma rănească. A mai spus ca nu poate sa aibă încredere intr-o persoana așa ușor și ca nici nu vrea așa ceva, iar dacă va fi cazul a spus ca ma va anunța. Voi ce parere aveți? Merita sa o astept? O iubesc foarte mult și mi-a demonstrat de multe ori ca este o persoana in care pot sa am încredere. Simt ca ea este aleasa și sunt dispus sa o astept!

2 răspunsuri:
| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Pauza intr-o relatie nu exista! Prost sa fii sa crezi asa ceva. Tot ce ti-a spus a fost un mod frumos de "nu mai vreau sa fiu cu tine" Avand in vedere ca voi nu v ati vazut niciodata in 3 luni sau 3 ani ca nu ai specificat de cat timp sunteti impreuna pentru ea era o pierdere de timp! Nu vreau sa iei in nume de rau ce iti zic dar cel mai bine e sa renunti si sa iti gasesti pe cineva care sta aproape de tine.Cat despre parinti, cand iubesti cu adevarat nu asculti de parinti, prieteni etc fiindca nu cu parintii, prietenii iti intemeiezi o familie. Asa am fost si eu cu parinti stricti dar nu m-am luat dupa ei, si sunt intr o relatie foarte frumoasa si fericita happy

| Cinic a răspuns:

Tu nu ai avut niciodata o relatie! O relatie este atunci cand un barbat si o femeie se întalnesc fizic! Tu ai avut maxim un amic online, atât! Si motivul pentru care fata nu te mai vrea, este ca cel mai probabil si-a gasit un partener in viata reala si concersatiile cu tine îi pun în pericol relatia amoroasa din lumea reala.