| ovidasmihai a întrebat:

Am o vârstă și îmi doresc foarte mult o familie. Pentru mine, familia este baza mea de sprijin, cel mai important sistem de susținere și cea mai importantă sursă de dragoste și înțelegere. Familia este formată din persoanele care mă iubesc și se preocupă de mine, indiferent de circumstanțe. Este o rețea de oameni care se susțin reciproc și se ajută unii pe alții în momente bune și mai puțin bune.
Familia este un loc în care mă simt în siguranță și înțeleasă, un loc în care pot fi eu însumi fără să fiu judecat sau criticat. Este un loc în care împărtășesc amintirile și tradițiile, un loc în care învăț și cresc ca persoană. Este locul unde găsim înțelegere, liniște și soluții la problemele care ne frământăm cu condiția ca în familie să existe comunicare, respect și iubire.
Familia mea este importantă pentru mine pentru că aceștia sunt cei care mă cunosc cel mai bine și mă acceptă așa cum sunt. Ei mă susțin în deciziile pe care le iau și mă încurajează să îmi urmez visurile.
Calitățile mele sunt următoarele: idealism, discreție, vesel, modest, săritor, sufletist, aventuros, informat, libertin, expansiv, tradiționalist, modern, etic, Jovial și dinamic.
Defectele mele sunt următoarele: naiv, timid, direct, nerăbdător, repezit, superficial, neatent, impulsiv, insistent și retras.
Nu accept următoarele: să nu fii la asentiment cu mine, să te opui la orice ca să îți fie bine ție, să mai fac compromisuri, să nu primesc îmbrățișări sincere și puternice din toată dragostea, să nu mă privești în ochi, să nu primesc un sms sau un email prin care să-ți exprimi dragostea, ce gândești la momentul respectiv sau un mic gest, să nu te văd în mediul tău și tu nu ai vrut să-mi vezi mediul meu, falsitatea și minciuna, să scriu numai eu, să mai primesc promisiuni care nu pot fii onorate.
Într-o relație de succes trebuie amândoi să acceptăm defectele.
Trebuie să mergem la culcare în același timp, interese comune, să ne ținem de mână, există încredere și iertare, ne se îmbrățișăm, arătăm dragostea în public.
Iubirea s-a transformat în dezamăgire și sufletul meu rămâne rănit, regăsirea păcii interioare este o provocare imensă. Am făcut multe greșeli doar pe toate le-am plătit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai calitati ai!
Succes sa gasesti pe cineva care sa te ia cu toate calitatile astea!

| Miruna333 a răspuns:

Care este intrebarea aici? Pe acest site se pun intrebari, nu e blog personal.
Nimeni nu este obligat sa iti suporte defectele. Toti avem defecte, dar unii mai si lucram la ele, nu mergem pe principiul imatur: Cine ma place, asa cum sunt.
Adica cineva sa te accepte atat de fixist,, sa mergeti la culcare in acelasi timp, să te opui la orice ca să îți fie bine ție, să mai fac compromisuri'', dar tu n-ai accepta pe cineva care nu este de acord cu aceste lucruri.

| iloveyoumaria3 a răspuns:

Bună seara dragul meu aș vrea să te anunț ca dacă îți dorești o familie sau relație,cum ai spus tu,trebuie să te adaptezi vremurilor noastre,femeile caută tipi generoși, obligatoriu să aibă mașină și un loc bine plătit de muncă, să i facă cadouri, să o ducă în vacanțe, să o facă să se simtă iubită cu adevărat, încearcă și să te rogi la Dumnezeu pentru o familie deoarece fără Dumnezeu nu poți face nimic.Cu părere de rău dar trebuie să te adaptezi vremurilor noastre, dacă tu ești cel din poză de profil încearcă să te schimbi cat să devi mai atrăgător pentru femei, cu părere de rău dar tu pe mine nu m ai atras … probabil de asta nu reușești să ai o relație pentru ca majoritatea femeilor gândesc la fel, succes în a-ți găsi fericirea