| powergirl a întrebat:

Am o verisoara ii e frica de ceva si nu stiu ce sa ii zic ca nici eu nu stiu asa bine asa ca intreb eu pentru ea. ea cand era mica se uita la filme porno bine se uita taica sau dar noaptea si ea se trezea si vedea si ea fara sa stie taica sau si dupa o perioada a inceput sa imite ce faceau alea adica sa isi introduca diverse obiecte sa o satisfaca de ex creioane carioci dar nu foarte groase asa mi-a zis si cand s-a culcat cu iubtul ei el i-a zis ca nu e virgina ea a zis ca nu am mai avut nici unu nu sa mai culcat cu nici unu si au de cand sa se casatoreasca dar acum ii e frica ca nu o sa poata face copii si prietenul i-a zis ca daca nu poate sa faca copii nu se casatoreste cu ea. si ea nu vrea sa il piarda. ce sa faca? se poate sa nu mai poata face copii? va rog ajutati-ma nu stiu cum sa o impac

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are nici un motiv sa nu mai poata face copii, indiferent cat si cum s-a masturbat. Oricum, ar trebui sa mearga la ginecolog sa vada cat de sanatoasa este genital. Are sanse sa faca copii ca orice femeie obisnuita.
Si, desi stiu ca nu e treaba mea, e sigura ca vrea sa se marite cu un om care n-o vrea in caz ca are o problema medicala? Mie mi se pare ca n-o iubeste mai deloc daca pune astfel de conditii.

8 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Daca s-a masturbat cu diverse lucruri nu inseamna ca nu mai poate face copii...cate imi vad ochii doamne!

| Liada a răspuns:

Hei poate face copii orikit vrea.....doar a masturbat cu diverse obiecte.....multa bafta in viata familiara

| gabriela_7862 a răspuns:

Viitorul ei sot vrea o nevasta sau o femela de prasila? pentru ca nu e normal sa puna asemenea conditii. dragostea adevarata presupune sa fii alaturi de celelalt si la rau, nu doar la bine.

| frumusica80 a răspuns:

Poi nu are nici un motiv sa nu mai faca copii, stiu multe fete care au facut la fel ca ia si acum au copii si sunt fericite astea nu afecteaza cu nimic doar te fac sa te simti un pic bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de facut copii o sa faca n-are nici o legatura o carioca in vagin cu sarcina, dar ma intreb de la atatea obiecte nesterilizate, anexele ei mai sunt sterile? cred ca nu, si asta inseamna desfundare de trompe, infectiile vaginale nespecifie creeaza in timp anexite, care produc depuneri de materie pe anexe, exista metode de desfundare, dar sa nu avansez ideea, ar trebui facuta o ecografie a aparatului genital sa vada daca este apta pentru o sarcina, pe urma se poate casatori, daca doreste domnul, sa-l duca si pe el sa ii spuna personal medicul ca totul este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă continuă să facă sex la ăia 12 ani ai ei, poate o să aibă copil mai repede decât ar crede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea nu are legatura cu procreatia (facutul copiilor) doar daca sa zicem s-ar fi ales cu o infectie urata, dar si aia se trateaza.
Eu nu m-as casatori cu unul care ma conditioneaza, ce daca nu as putea faca copii nu as avea nici dreptul la o viata de familie? O vizita la ginecolog o va lamuri cu privire la fertilitatea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara, dar cati ani ani ca scrii ca un copil de clasa 1? Si pana la urma si intrebarile tale sunt banale. Iar verisoara ta, daca se afla in pragul casatoriei ar trebui sa stie si ea unele chestii...