| KanezuY a întrebat:

Am observat ca la aceasta categorie(dragoste si sex) sunt foarte multe intrebari legate de marimea penisului.Chiar conteaza acesta? Si care este minimul pentru a face sex? 14 cm?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt intrebari complet inutile care in marea lor majoritate sunt postate de adolescenti dornici de a epata fiindca marimile care sunt prezentate "sfideaza" atat realitatea cat si corectitudinea masuratorii efectuate. Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales si corecte, efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in cadrul unor experimente si studii lansate mai ales de producatorii de prezervative ca statistic exista niste dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de userii aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai plauzibila lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Insa ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba este penisul lung si gros, daca nu rezista suficient de mult. laughing

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Depinde pe cine intrebi.Mare majoritate a femeilor iti vor spune ca nu, dar ele in sinea lor probabil viseaza intotdeauna la ceva mai bun.Asta e in structura lor genetica.Nu conteaza marimea atata timp cat femeia este multumita de actul sexual.
Sper ca te-ai lamurit, stimat utilizator.

| FaraNumePls a răspuns:

Salut, poți face sex după vârsta de 13 ani pentru că apar spermatozoizi (scuza-ma), si da, la categoria aceea c-am de lucruri din astea se discuta.
Funda? happy