| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca multe fete se uita la felul in care un baiat este imbracat. Este adevarat? Este normal sa ia o decizie in despre careacterul unui om in fuctie de cum e acesta imbracat? Si baiatul e imbracat normal, nu urat, dar intr-un stil normal si foarte ok si fetei daca nu ii place sa ia o decizie gresita despre el?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prin hainele care le puratam transmitem multe sa stii alti oamenii decodeaza ceea ce transmitem noi prin ce purtam, conteaza foarte mult cum esti imbracat desigur poate induce ideea de bogatie cea ce e un semn bun pentru fete, acuma de ce sa nu te imbraci in haine de firma daca sunt de calitate, putine da bune nu multe si urate

| Lawliet14 a răspuns:

Se uita foarte mult, da.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Pai e normal ca fata sa te uiti cum e imbracat un baiat adica nu o sa iasa cu unul murdar sau ceva. Si alegerea hainelor se face in functie de ce iti place si in acest fel iti arati o parte dim personalitate prin haine deci da ne uitam si la haine.

| Iyulia3712 a răspuns:

Chiar astazi mi-am pus problema asta. Bineînțeles ca imi plac baietii cu stil, care stiu sa poarte si sa asorteze hainele. Aici nu ma refer la faptul ca trebuie neaparat sa fie de firma, ci sa se aseze bine pe el si sa fie cat mai elegant, pe mine una m-ar atrage genul asta. Normal ca si stilul vestimentar conteaza, dar mult mai putin decat caracterul si infatisarea unei persoane in general. Acest aspect se poate regla mai incolo, deci nu e o problema majora.

| Ana268086547 a răspuns:

Fetele mai intai se uita la fata unui baiat, adica de exemplu nu te uiti la unul care a incasat una acum doi ani si are maxilarul in frunte lol, la stil se uita doar sa vada cam ce tip de persoana esti, de exemplu cei pe care ii vezi imbracati numai in treninguri adidas sau nike sau alte firme sunt persoane sportive, daca are parul negrusi imbracamintea tot neagra poate fii emo (nu in toate cazurile dar de obicei ) sau daca nu emo poate fii putin razvratit si lista poate continua. Dar ai grija! Se uita si daca ai hhaineasortate cat de cat ca de exemplu nu poti sa iti pui un tricou albstru tare asa pantaloni verde spalacit care zici ca au fost inmuiati din canal si in micioare tenesi aurii rolling on the floor. Cam asta e tot legat de aspctul fizic, dar mai sunr si alte lucruri legate de comportamentla care unele fete se uita, de exemplu daca esti la un concert si tu stai ccu toti huliganii, bei pe rupte si fumezi la fel nu ai da o impresie prea buna. Sper ca te-am ajutat happy

| FurrieOfficial a răspuns:

NU, nu este normal, dar se intampla foarte des. Parerea mea este ca o fata care te place te place pentru cine esti TU, pentru sufletul tau. Nu pentru stilul vestimentar, daca o fata te place pentru cum esti imbracat sau pentru unde stai sau pentru alte lucrusi materiale. SCAPA DE EA o sa iti manance viata si bani.

| anonim_4396 explică (pentru FurrieOfficial):

Vestimentația unei persoane reflectă și caracterul acesteia.Nu am văzut niciodată un intelectual îmbrăcat precum un cocalar sau invers.

| Hitback a răspuns (pentru FurrieOfficial):

ți-e foame?

| FurrieOfficial a răspuns (pentru Hitback):

Putin, dar trece nu teb sa iti faci tu griji pentru mine.

| Hitback a răspuns (pentru FurrieOfficial):

Esti nehalit.

| FurrieOfficial a răspuns (pentru Hitback):

Da pentru ca nu halesc din astia ca tine. Si gata nu vreau sa fac spam aici daca vrei sa ne certam o facem pe o retea de socializare sau pe telefon.