| SeNyS a întrebat:

Am placut un baiat fttt mult, iar el nu m-a luat in seama niciodata, doar ne-am sarutat de catv ori, dar apoi nu a mai urmat nimicstraight faceintr-un final am intalnit un baiat care stiu ca ma iubeste si are grija de mine, iar acum celalalt ma cauta, imi spune ca ar vrea sa fie cu mine ca o sa tina la mine mai mult.si chestia asta ma deruteaza ft mult, poate ca dorinta de a fi cu el mai demult a fost prea mare, iar acum ca as putea...nu stiu ce sa fc, cred ca as regreta daca l-as lasa si pe actualul ...chiar sunt in dilema, un sfat mi-ar fi de ajutor! Multumesc

6 răspunsuri:
| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Nu il lasa pe actualul. "celalalt" nu o sa te poata iubi

| aryana_4212 a răspuns:

Draga mea nu lasa persoana de langa tine daca te iubeste pentru ca nu merita sa stii
celalalt seama ce a pierdut prea tarziu tu ai deja o relatie nu se merita ca e prea tarziu (nu lasa pasarea din mana pe cioara de pe gard)

| funditza_3597 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ramai cu actualul pentru ca daca primul te placea asa de mult iti spunea de prima oara intentiile sale.acum eu iti pot controla inima...eu iti spun ce cred eu,, uital pe primul'' daca nu este asa cum spune el si te vede ca pe un premiu o sa ramai singura si o sa il pierzi pe al doilea care din randurile tale tine enorm de mult la tine
. succes. funda?

| Enna90 a răspuns:

Pai aici depinde, trebuie cumva sa-l testezi, adica sa vezi daca chiar te merita, nu te intoarce la el daca nu esti sigura!

| AngelOrDemon a răspuns:

Pai Sfatul meu e de a ramane cu asta cu care esti in prezent daca te iubeste ii zici cati pare rau acum nu poti

| laurita_2372 a răspuns:

Daca esti sigura ca baiatul cu care esti de iubeste nu are rost sa i faci rau gandeste-te ca va suferi cum ai suferit si u dupa celalalt