| SeNyS a întrebat:

Am placut un baiat fttt mult, iar el nu m-a luat in seama niciodata, intr-un final am intalnit un baiat care stiu ca ma iubste mult si are grija de mine si e langa mine, iar acum celalalt ma cauta, imi spune ca ar vrea sa fie cu mine.si chestia asta ma deruteaza ft mult, poate ca dorinta de a fi cu el mai demult a fost prea mare, iar acum ca as putea...nu stiu ce sa fc, cred ca as regreta daca l-as lasa si pe actualul sad...chiar sunt in dilema, un sfat mi-ar fi de ajutor! Multumesc

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ramai cu cel cu care esti.
Acest baiat de care ti-a placut nu a catadicsit sa iti dea vreo importanta cat timp nu erai cu nimeni,probabil considera ca nu meriti.
Acum,ca ai un iubit,ti-a crescut pretul si incepe si el sa vada ca meriti.
Nu-i fa pe plac,sub nici o forma, raspunde-i cu aceeasi moneda cu care ti-a raspuns el in trecut.
Totul se plateste in viata!
Si, nu da cioara din mana pentru vrabia de pe gard!
Ai langa tine un baiat care te iubeste.Nu e mai mult decat suficient?

7 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai iti zic in felul urmator: sa alegi bine, sa te candesti si sa ii cantaresti pe fiecare, daca nu sti prea multe despre acest baiat care vrea sa fii cu el ar fi bine sa iti pui pofta in cui deoarece tu nu il cunosti, nu stii ce fel de om e, daca el schimba fetele ca pe sosete, dupa un timp vrei regreta foarte mult, daca e asa cum am zis eu mai sus ar fi bine sa ramii cu prietenul tau actual daca te intelegi bine cu el si nu ai probleme.
Sper ca te-am ajutat! funda? plzzzzzzzzzzzzzzzz

| lolly a răspuns:

Tine-l pe actualul te iubeste nu fi prostutastraight face acesta poate vrea sase joace cu tine.

| Alle15 a răspuns:

Buna draga SeNyS,desigur, am sa-ti dau un mik sfat! Si eu am patit la fel, identic.Dar...nu i-am mai acordat o sansa baiatului care l-am placut si acum este innebunit dupa mine deoarece a ofst fraier si nu si-a dat seama la timp ca sunt o tipa tare si de treaba(si tu la fel :X),si poate doar te fraiereste,poate vrea sa nu fi cu nimeni,tu ii dai papuci actualului iubit,el numai te place,si te trezesti ca te-a mintit fostul baiat.Te sfatuiesc,alege-l pe actualul, o prietena de-a mea l-a ales pe fostul si ce sa vezi,,, a mintit-o! Te-am pupat bafta!

| botyk_1544 a răspuns:

Ramai ca aktualul e mai sigur

| FlorinMysterio a răspuns:

Sfatul meu este sa uiti ce a fost pana acum si sa o i-ei de la capat! dar daca tot Il iubesti pe primul mai lasa-l in suspans sa vezi daca inradevar tine la tine, daca da...vezi ce faci, Iti urez bafta

| Maria_9422 a răspuns:

Pai,nu il parasi ep actualul acesta te iubeste sincer, lasa.l sa te caute ...ai sa vezi ca e mai bine cu actualul

| LoOveYoOu a răspuns:

Buna SeNyS! Eu te-as sfatui sa ramai cu actualul dupa cate vad te iubeste mult. Acuma poate baiatul de care zici ca ti-a placut simte ceva pentru tine nu inseamna ca va tine si mai tarziu dar, actualul poate va tine la tine si in vitor. Cum ai zis si tu daca te-ai desparti de actualul l-ai rani si poate baiatul acesta de care zici ca ti-a placut poate se desparte si el de tine dupa ceva timp.