| deea_7976 a întrebat:

Am prieten de 3 ani si jumate si intre noi nu s-a intamplat nimic, sunt virgina.(si el la fel, sa nu radeti!) el ma iubeste si ma asteapta, dar nu stiu cat o sa mai reziste...sa-l mai las sa astepte mult? si eu il iubesc, dar nu sunt prea sigura ca vreau, mi-e frica, dar nu stiu de ce.mereu ma gandesc ca daca ma iubeste o sa ma astepte, dar mi-e si frica ca poate o sa se sature si o sa-l pierd...deci,ce sa fac:?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate tu vrei sa te pastrezi pana te casatoresti, si asta nu-i un lucru rau. Poate ar trebui sa va casatoriti deja, oricat de demodat pare lucrul asta, este un lucru lasat de Dumnezeu.
Daca nu esti prea sigura ca vrei atunci sa nu faci asta, oricum, dat fiind ca si el este virgin, nu simte nici el dorinta la fel ca unul ce a inceput viata sexuala. Ce varsta aveti amandoi? Ma ingrijoreaza un pic ca sunteti de atata vreme impreuna si nu ati luat o decizie de viitor, dar daca sunteti tineri atunci poate nu era timpul de asta.

| cristi202 a răspuns:

Daca o sa se sature si o sa-l pierzi, inseamna ca nu e vrednic de o fata ca tine, care stie sa astepte. Desi eu cred ca e un baiat deosebit. Intr-o lume in care majoritatea baietilor abia asteapta sa o faca, si nu rezista mai mult de citeva zile, sa auzi un asemenea caz, de cineva care asteapta 3 ani, e ceva. Eu cred ca asa ti-a demonstrat ca te iubeste si ca e om in toata puterea cuvintului. Stai linistita, daca a asteptat trei ani, nu ii va fi greu sa mai astepte. Inseamna ca poate sa astepte. Si in plus, daca e asa cum zici, ca si el e virgin, inseamna enorm asta, caci daca nu ti-ai inceput viata sexuala, te poti abtine mult mai usor de la asta. Deci, cit poti de mult, asteapta! Ar fi minunat sa o faceti prima oara in noaptea nuntii.
De ce ti-e frica? Inca nu esti pregatita pentru asta. Inca realtia voastra nu a ajuns la acea incredere, acel devotament care sa duca si la implicarea intimitatii dintre voi. Si poate ca de aceea e cel mai bine sa asteptati. Fiecare lucru isi are vremea lui!

| ServanaAtoni a răspuns:

Te-a astptat 3 ani, asta nu e o dovada ca te iubeste?
daca nu te iubea nu astepta atat.
iti dai seama ca nu ai de ce sa te temi.
va iubiti, sunteti fericiti.
de ce iti e frica?

| vasiledumitru a răspuns:

Daca te iubeste o sa te astepte mult.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Vb cu el pe tema asta afla cat e in stare sa te astepte si spune-i ca tu nu ai vrea asa repede pentru ca nu esti pregatitabig grin fa-o in momentul in care crezi tu ca esti sigura pe tine. daca te iubeste o sa te astepte cat o sa fie nevoie.si bv lui ca inca mai e.nu te lua dupa gura lu x si lu y fa-o fa-o fa-o ca nu rezolvi nimic daca tu nu te simti pregatita sau nu vrei o sa iti para rau mai tarziubig grin. daca crezi ca el e cel potrivit si o sa vrei fa'o:*Baftaa iubita:*

| lovehurts a răspuns:

1. cati ani aveti? 2. daca va iubiti mai asteptati si voi ...nu totul se rezuma la sex si 3. daca vrei sa iti pierzi virginitatea cu el este decizia ta... el nu poate sa te forteze dar daca te hotarasti si vrei, folositi un prezervativwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta 1: el nu mai e de mult virgin!
Varianta 2: sunteti amandoi virgini -> el e un prost, iar tu esti egoista si imatura! Sa mai scrii aici si cand ajungi pe la 35-40 ani si o sa ti-o tragi in draci cu baieti cruzi intre 17-24 ani.
Nu stiu cat de "open-minded" este relatia voastra, din moment ce tu pui intrebari cu prvire la ea (relatia) pe net...
Posibil ca el sa isi gaseasca intelegerea la o femeie pentru ca pustoaica(tu) cu care isi imparte zilele nu e hotarata daca vrea sa devina o a doua Maica Tereza sau o a doua Maria Theresa.
Ce ai facut tu pana la varsta de 20 anisori in sec XXI?

| deea_7976 explică:

Eu am 20, el 22