| mihai_2762 a întrebat:

Am pus mai devreme o intrebare in legatura cu alesul intre prietena si mama si cineva mi-a scris ca o asemenea intrebare nu isi are rostul. Ba da isi are rostul deoarece sunt din ce in ce mai multi copii de 15-16 ani care pun intrebari aici pe TPU in legatura cu chestia asta unii o spun direct altii lasa sa se inteleaga. Voi ce parere aveti a avut rost sa pun o asemenea intrebare? Daca nu imi voi cere scuze la fiecare. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Any_2443 a răspuns:

Probabil as alege-o pe mama pentru ca nu pot sa fiu fericita daca stiu ca ea e suparata pe mine.Ma simt foarte naspa daca stiu ca i-am gresit cu ceva sau ca am dezamagito

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E o intrebare cel putin excentrica, fara raspuns, caci si mama si iubita, sotia fac cam aceleasi lucruri in relatie! Protectoare, grijulii, cicalitoare uneori, dar la fel de binevoitoare!
E foarte grea alegerea; eu nu pot sa-mi pun iubitul sa aleaga caci stiu deja raspunsulhappy De fapt mi se pare absurd sa il pun sa aleaga, ar fi culmea!
Mama e stalpul existentei, ea va fi mereu acolo; o relatie nu sti cat va dura...etc!

| Ирина19 a răspuns:

Da, sigur, fiecare are dreptul de a intreba si a discuta cu lumeahappy nu conteaza daca altora le place sau nu!

daniela
| daniela a răspuns:

A alege intre mama si iubite e o chestie total aiurea pentru ca fiecare are rostul ei pe lume iar dragostea pentru fiecare este de alata natura asa ca... numai cei ce nu sunt copti la minte pot cere o astfel de decizie.

| mihai_2762 explică:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile mele si vreau sa mentinonez ca intrebarea nu este pentru mine eu sunt destul mare sa stiu ce trebuie sa aleg. Am pus aceasta intrebare pentru ca am vazut multe intrebari referitoare la ea chiar daca oamenii respectivi sau copii respectivi au zic direct problema sau au dat de inteles. Va multumesc inca odata pentru raspunsurile voastre.

| devilll a răspuns:

Doamne ce mai oameni! cred ca esti destul de mare sa iei singur deci oare de ce conteaza ce zic parinti doar sunt sentimentele tale u iai reprosat ca si-a trait viata cu taicato[ scuzama daca gresesc] dar ce sa faci eu m-am ars cu m-am fostei prietene si de atunci chiar urasc cand cineva se baga in relatia altora
Daca fata e de treaba spune-i lui maicata sa nu mai insiste ca nare rost cauza e pierduta o iubesti prea mult si nai de gand so parasesti
pa
si succes!

| devilll a răspuns:

Ptr raspunsul anonim cred ca te inseli in situatia mea a fost cam asa
o iubeam enorm pe fata si nu-mi bateam joc de ea la maicasa nu ia convenit ca este cu mine si ia tot interzis sa ne vedem iar dupa o relatie destul de lunga cca 4 ani si jumatate maicasa a reusit.
ne-a despartit acum suntem pe drumuri diferite eu singur de doi ani si jumatate iar ea tarfa pentru ca schmba parteneri cam unu pe saptamana si pe langa aia mai si fumeaza si vine rupta de bata pe acasa iar cand a fost cu mine asa ceva nu s-a intamplat niciodata
Poate e mai bine asa cine stie!

| ZapPy a răspuns:

Complet aiurea. O persoana normala(nu ma refer la varsta 12-16 ani care is majoritari pe aici) nu ar da niciodata un ultimatum de genu. Daca o persoana iti spune asa ceva, ori e ceva problema cu persoana respectiva ori situatia o cere. Singuru caz dupa mine cand situatia sa o ceara ii cand mama e "sub orice critica" sa zicem.

Nu pun situatia inversa ca nu stiu care mama normala si-ar pune fiul sa aleaga intre ea si prietena.

Iar daca prietena te-a pus sa alegi intre ea si mama, is ceva probleme acolo care trebuiesc discutate inainte de a face o decizie de genul asta.

| CHINEZU097 a răspuns:

Alege o prietena la care ti chiar daca maicata se impune ca mine si acu incerc s-o fac pe ea sa se impuna sau sa aleaga

| monela23 a răspuns:

Daca tie vreo unu din raspunsuri ti-a fost de folos si te-a ajutat atunci a avut un foarte mare rost sau chiar daca nu te-a ajutat tot a avut rost pentru ca ii poate ajuta pe alti si nu te lua dupa cei care iti raspunde asa nu ii baga in seama pentru ca ei cu siguranta nu stiu ce inseamna de a trece printr-o situatie de genu ala
ceaw si eu te sfatuiesc sa faci cea ce iti zice inima dar gandeste bine pentru ca si eu am fost in situati de genu asta da nu am renuntat nici la una nici la alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da a avut tot rostul, tu singur trebuie sa iei decizia, ca prietena sau ca mama, cautati in inima si incearca sa faci alegerea corecta ca sa nu le ranesti sentimentele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tesi ruga sa nu compari niciodata mama care ti-a dat viata care 9 luni de zile tea tinut in pantece si a avut grija de tine ca lumina ochilor si nevasta e tot nevasta. Nu exista concurenta cai prea mare diferenta sa compari nevasta hoata cu maicuta ceti da viata si dc stai sa te gandesti sm dreptate dar acum ramane la concluzia ta cum crezi u ca e mai bine