| RAY a întrebat:

Am pus o întrebare acuma ceva vreme aici,era cam așa daca nu te atrage o persoană iai da o șansă, cam 95% din răspunsuri find, nu, in concluzie a fost nu, întrebarea e daca o persoana nu este atractiva din punct de vedere fizic poate sa atragă vreodată pe cineva? adică daca nu emiți chimia aia fata de sexul opus te va plăcea cineva vreodată? Si daca da cum poate accea persoana sa fie mai atractiva fizic? fără vrăjeli gen caracterul contează stai cu un om o viata nu sti ce zace in el, cum naiba sa ști după 5 minute ce suflet are, ajungi ca persoana neatractiva sa stai cu altcineva din mila sau din frica sigurități ce părere aveți? Exista iubire si intre persoanele mai putin frumoase?

5 răspunsuri:
| BlackArt333 a răspuns:

E posibil. Dar foarte rar. Si in general nu te indragostesti in 5 minute! Poate ca exista "dragoste la prima vedere" dar e rara! Persoanele neatractive fizic, nu prea au sanse in dragoste (mai ales cu baietii din ziua de azi care nu se uita la caracter ci la...) dar daca primesc o sansa, preetuiesc acea dragoste. Sau! Daca vad ca nu se poate nicicum exista si persoane care isi fac operatii estetice ca sa fie frumoase. Ma rog deci ideea e ca nu prea au sanse dar sunt si care primesc o sansa, doua. happy

| crys12 a răspuns:

Buna happy In primul rand, daca nu exista chimie sau atractie fizica, atunci nu exista nici dragoste. Iar, de un om nu te poti indragosti in acele 5 minute si nu ai de unde sa stii ce ascunde, ce secrete are sau daca poarta o masca. Toti avem temeri, secrete si indoieli nu putem fi siguri dupa o singura discutie ca respectivul sau respectiva si-a deschis sufletul in fata noastra si ne-a oferit tot ce avea ea sau el pus deoparte. Niciodata! Unii oameni nu sunt obisnuiti sa aiba incredere in oricine, trebuie sa respectam intr-un fel sau altul cursul vietii si sa nu ne abatem de la el. Consider ca, suntem meniti sa ne gasim jumatatea, doar ca aceea "jumatate" nu este recunoscuta ca fiind "jumatate" dupa foarte putin timp. Mai cred ca, folosim cuvinte prea mari in cazul de fata si nu exista asa ceva, sa simti iubire dupa 5 minute. Iar, in legatura cu ce-ai mai spus, da, exista persoane care se complac, doar din cauza singuratatii care se apasa mult prea mult pe ei. Atat am avut de zis, sper ca te-am putut lamuri. Multa bafta in continuare!

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Da, pot sa aiba o sansa pentru ca nu toate fetele sunt frumoase

| RAY explică (pentru Aleexandraaaaa97):

Ai dreptate, dar am observat ca si fetele mai putin frumoase vor un barbat frumos

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

E normal ca vor un barbat frumos asa cum un barbat urat vrea o femeie frumoasa dar dupa o sa accepti si o femeie uratica daca vezi ca frumoasele te refuza

| colalightro a răspuns:

Poate sa fie ultimul boschetar, daca ti-a picat cu tronc, n-ai ce face! da, exista! toti oamenii erita sa fie iubiti, si la un moment dat, toti sunt!