| MIDnightMoon a întrebat:

Am reuşit sau nu să ajung la inima unui băiat?
Îl iubesc, am şi ieşit cu el, şi eu tot nu sunt sigură dacă mă place. Adică, vorbesc cu el, şi vorbeşte frumos cu mine şi se uită în ochii mei şi zâmbeşte mult, mă atinge mult, mă ia în braţe şi mă sărută pe obraz... dar când aduc vorba, de exemplu despre alte fete, imi zice metodele lui de agăţat " gagici ", probabil că glumeşte, pentru că râde şi apoi mă întreabă dacă mam supărat sau ceva, sau când aduc vorba despre un sărut pe buze sau ceva, începe să îmi zică iarăşi despre alte fete şi despre alte chestii... Iar când i-am zis că îmi place foarte mult de el, el doar mi-a zâmbit, atât. Deci, mă place sau e doar timid sau nu mă place?

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Mai eu iti spun parerea mea dar trebuie sa il intrebi pe el ca nu stiu cu certitudine ce simte el pentru tine.
Nu cred sa fie timid din moment ce te ia in brate te atinge te pupa pe obraz asta nu se potriveste in caracterul unui baiat timid.Tu ai observat vreo schimbare in comportamentul in legatura cu tine de cand i.ai zis ca il placi? Majoritatea persoanelor resping persoanele care isi exprima sentimentele fata de ei daca nu este reciproc nu pentru ca asa vor ei ci pentru ca asa este creierul uman.
Un mic sentiment pentru tine tot are ca altfel nu te.ar lua in brate nu te.ar atinge, adica nu ii esti indiferenta.
Vrei sa stii de fapt cum stau lucrurile? Intreba.l pe el, asta a fost doar concluzia mea trasa din aceasta intamplare.Bafta

| MIDnightMoon explică (pentru Ana_4223):

Există schimbări, adică am omisul faptul că dacă aveam ceva problemă mică, sau nuştiu, de exemplu : să îmi leg şireturile sau ceva... Îmi spune repede : Să îţi ţin geaca? Sau în alte cazuri : Pot să te ajut? Ai nevoie de ajutor? Să îţi ţin geaca/umbrela/geanta? Sau chestii de genu.

| Ana_4223 a răspuns (pentru MIDnightMoon):

Aaa pai asta inseamna ca sunt schimbari in bine si ca este un baiat educat si invatat sa fie amabil cu fetele.winkingfrumos din partea lui.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O fi timid si ceva tot simte pentru tine daca va petreceti timpul impreuna

| indragostituspun a răspuns:

E timid.dar nu i mai spune cal placi lasa-l sa vina el la tina

| Azµre a răspuns:

De ce nu îl întrebi pe el?! Ori te place ori se joacă cu tine. Una din două!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu cred ca e doar foarte timid. De ce nu preiei tu initiativa (nu foarte tare, sa nu il sperii)si ii spui sincer ca il placi si ca ai vrea sa stii daca sentimentul e reciproc?

| 7639781254 a răspuns:

Cred ca e doar putin timid. Despre "gagici" cred ca vorbeste doar ca sa-ti vada reactia.

| Music4life a răspuns:

Poat e timid, poate nu.
Ce-ar fi sa-l saruti tu?
Daca te refuza asta e, macar ai incercat.
Daca te saruta inapoi inseamna ca da, e timid

| K4sZz a răspuns:

Buna! Eu sunt baiat si stiu cum e Sigur te place dupa cum se comporta cu tine numai ca el poate e o fire mai timida si nu stie ce sa faca Ca majoritatea baietilor se gandeste ca daca o sa fie cu tine si o sa va despartiti o sa l faci de ras si nu vrea asta Incearca sa il saruti tu pe buze si vezi ce reactie are fac orice ca sa il atragi sa fiti impreuna Mult noroc :*