| Alecsandra11111 a întrebat:

Am scapat pastila de a doua zi jos in apa si dupa am luat. Isi mai face efectul? Sau trebuie sa iau una noua?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai folosit din nou, adica pentru a 3-a oara pastila de a 2-a zi in decurs de 3-4 luni, ai reusit performanta unica de a face din nou exact aceeasi greseala ca si de celelalte 2 ori si anume :
-- sa folosesti ABSOLUT/ 100% INUTIL si fara niciun rost pastila
-- deoarece era ABSOLUT/100% IMPOSIBIL sa apara sarcina
-- fiindca sexul a avut loc in PERIOADA INFERTILA ABSOLUTA a ciclului menstrual, (cu 4 zile inainte de data de pornire aviitoarei menstruatii)
In cazul in care ai folosit pastila de a 2-a zi, trebuie sa stii si sa fii constienta ca urmatoarea menstruatie s-ar putea sa NU se mai produca prea repede, fiindca ciclul tau menstrual va fi EXTREM de tare DEREGLAT in perioada urmatoarelor cateva luni.
Multa sanatate!

1 răspuns:
| Xpressurself a răspuns:

Isi face dar te intreb oare ai citit prospectul sa vezi ce se intampla de la pastilele alea. Cauta marturii ale fetelor care au luat si povestesc despre asta. Dereglari hormonale, schimbari bruste de stare sunt aperitiv dar descopera si tu.