| anonim_4396 a întrebat:

Am scris o poezie pentru iubita mea, curand vom face 1 an de cand suntem impreuna, puteti sa imi spuneti parerea voastra? Multumesc.

E greu sa ma exprim, nici macar nu sunt cuvinte
Insa poezia asta as vrea sa-ti aduca aminte
Iubirea ce ti-o port in suflet si in gand mereu
Sa-ti mai fure cate-un zambet atunci cand iti va fi greu
Nu ma intereseaza altii, nu-mi pasa nici de norme
Sentimentul e profund si viu in diferite forme
De la un simplu alint, pana la a-mi darui viata
De la un ultim gand seara, pan'la primul dimineata
Fara apa nu e viata, fara vant nu e miscare
Fara fluturasi..., parca toata lumea moare
Fara soare n-ar fi luna, nici umbra fara lumina
Fara dragostea ta, inima mi-ar fi ruina
Fara tine draga mea, nimic n-ar avea sens
Las poezia sa-ti explice sentimentu-asta intens
Fara arma in razboi, mi-ar fi mult mai usor
Decat fara tine-n viata mea,iubit-o te ador
Vreau sa-ti demonstrez,dar nu stiu cum s-o fac mai bine
Iubirea mea de muritor purtata unei fapturi divine.
Impreuna am crescut,e mai mult decat iubire
si n-as vrea ca sa devii niciodata o amintire.
Anii de liceu langa tine intotdeauna
Anii au trecut,inca-ti tin in mana mana
Sunt sentimental,e normal,ce sa zic,
O fac pentru ca meriti
Si gestu' asta-i foarte mic.
Foarte multe nopti fara luna,fara stele,
Impreuna am avut sute de mii de belele
Impreuna am trecut
Peste ele,peste toate
Asa ca pot nu pot abate
Viata noastra in doi se zbate
Inima mea te va iubi,cate zile am
Ca langa tine am linistea de Amsterdam
Toata lumea stie,tu ramai singura mea regina
Orice s-ar intampla ramane sus o singura cortina
Putin nebun, dupa tine pot sa spun
Dragoste si fum, baloane de sapun.
Avem in comun foarte multe, si poate
Scrie undeva "NIMIC NU NE DESPARTE"
Si cred ca doar tu ma faci sa uit
De toate problemele cu un simplu sarut
Tot ce fac e pentru tine, pentru ca meriti
Spui ca ma iubesti, sper ca nu te minti
Inima demult iti apartine tie,
Tu ai transformat toata drama-n comedie.
Nu este nevoie sa spui ca sunt viata ta
Doar demonstreaza-le la toti ca sunt iubirea ta
Lasa-ma sa te ating,
Langa tine sa m-aprind,
N-am cuvinte sa-ti explic
Dar stii bine tot ce simt.
Doar a trecut atata timp.
A si. nu-mi calca visele-n picioare.
Stii ca pentru mine orice refuz de-al tau doare
Gandeste-te ca doi ingeri zboara impreuna peste furtuna sau ploi
Daca nu ai inteles iubit-o, este vorba doar despre noi doi
A trecut un an si tot nu mi-a ajuns
Sa imi dau seama unde mi-ai ascuns
Inima mea ce pentru tine bate
Te rog dati seama cand ne certam ca ea se zbate.
As putea astepta sfarsitul, impacat cu-un singur gand
Ca te-am iubit mai mult decat orice rasufla pe pamant.
Te iubesc.

21 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

E foarte frumoasa, dar esti sigur ca nu ai scris versurile unei melodii? Ai putea sa ii spui si aceste randuri, dar mai special ar fi sa ii declari dragostea prin versuri scrise de tine

| Dumnezău a răspuns:

Latura virgina,romantica si penibila a lui Eminescu, undeva, in pamant, se rostogoleste spasmodic in mormant - uite si-o rima! Esti mediocru, maestre.Mediocru care da inspre latura inspididului si a pateticului.Totusi,normal,ai puncte in plus, ai strategie, bagi niste rime si o umezesti toata.Parca totusi ar merge pentr-un rap de fustite de 11 ani.Fo' real!

| neutrino a răspuns:

Nu inteleg de ce ai dorit sa fii neaparat penibil.

| mikey06982 a răspuns (pentru neutrino):

Eu altceva nu inteleg...de ce zici ca e penibil? Pentru ca a vrut sa-i scrie iubitei lui o poezi? Pentru ca o iubeste sau pentru ca tu nu ai iubit niciodata si nu intelegi ce este acest cuvint,, dragoste''?

| neutrino a răspuns (pentru mikey06982):

Nu vorbi prostii si trebuie sa inveti sa accepti si o alta parere.

| mikey06982 a răspuns (pentru neutrino):

big grin vorbesc prostii? big grin eu nu am nimic cu parerea ta, doar ti-o contrazic...si nu cred ca gresesc cu ceva daca fac aceasta, ori gresesc?

| ???? a răspuns (pentru neutrino):

Nu cred ca a compune o poezie iubitei e penibil.

| neutrino a răspuns (pentru ????):

Nu scrii pe orice gard poezii iubitei.

| Anxiousy a răspuns (pentru neutrino):

Din raspunsurile tale mi-am dat seama ca esti o persoana egoista, introvertita (in acest cuvant fac parte celelalte cuvinte pe care vroiam sa le insir), care se crede cine stie cine, un mare modest care nu stie altceva decat sa critice si sa isi dea cu parerea. Cel putin in 80% din ce am scris despre tine am dreptate.

Dar mai iti scriu acum ceva in care am 100% dreptate, nu ma intereseaza DELOC parerea ta.

| neutrino a răspuns (pentru Anxiousy):

Adica tu esti omul cu dreptatea in mana? Seara buna si nu te mai crede buricul pamantului! Mai multa modestie nu ti-ar strica.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Incerci sa fi romantic dar devi penibil.
Incerci sa pari original dar iar devi penibil.
Ma ingrozesc cand vad cate fleoscaite se lasa fermecate de o poezie de clasa a 2-a.
Daca si prietena ta este tot o fleoscaita atunci ai nimerit-o cu aceasta poezie.
Sentimentele de iubire se arata prin fapte nu se exprima prin cuvinte.
Ps. foarte induiosator... aproape ca-mi dadusera lacrimile.

| Euletitia a răspuns:

Buna! E o poezie f frumoasa si imi place ca esti un baiat romantic si care isi iubeste cu adevarat prietena. Cred ca iubita ta e cea mai fericita fata/femeie din lume.

| Hevnoraak a răspuns:

This'i like, altcea nu prea am de spus.E cea mai interesantă poezie pe care eu am citit-o vreodată.Nu e foarte sofisticată dar are un aer de simplitate.

| ???? a răspuns:

Felicitari pentru aceasta poezie. Mie mi-ar place la nebunie. O s-o impresionezi cu siguranta. Nu mai stiu ce sa spun, este foarte frumoasa :p.

| myruna2012 a răspuns:

Woooooooow
Se vede ca o iubesti
foarte buna. scrie-o si trimite-o

| mikey06982 a răspuns:

Se vede ca o iubestihappy sincer e una din cele mai frumoase poezii auzite, e norocoasa ca te are, sunt sigura. Unica ei greseala cred ca ar fi daca te-ar parasi vriodata.Mai lasat uimita.
Deci nu mai am cuvinte happy
Bafta happy

| blackjackxdd a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=K9nIuKcQRx8
da, frumoasa melodie.
Ce original esti, fraiere. Un sfat, pe o fata o impresionezi doar prin faptul ca o iubesti, sa-i fi alaturi si nu are nevoie de vrajeli ca iai scris tu ceva ce era scris de altcineva.

| AnonimLove14 a răspuns:

Woow...chiar esti talentat pe bunehappy
chiar o s-o impresionezi, n-ai de ce sa iti faci griji.Succes happy

| valid a răspuns:

Raspunsurile negative la-au dat baietii si cele pozitive fetele, ceea ce ai scris tu nu conteaza daca place altora sau nu important este ca o iubesti si asta se poate spune si cu o poezie cum e aceasta, felicitari, ti-o zice un barbat.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru valid):

Eu sunt fata...

| qwy a răspuns:

Super poezia, neaparat o sa-i placa, ...de mi-ar scrie si mie asa poezii prietenul...