| AnaPisicutza a întrebat:

Am scurgeri de un lichid alb, branzos, parca ar fi albus de ou. E lipicios si mai consistent, nu chiar un lichid.(Nu am usturimi sau mancarimi). De la ce e?

5 răspunsuri:
| LadyInBlack00012 a răspuns:

Și mie mi îmi curge de anul trecut, de prin Decembrie....nu te speria! Înseamnă că urmează (depinde de corpul tău când) menstruația. Dacă te deranjează, recomand absorbantele Bela(eu le ador sunt super subțiri și se lipesc bine, le poți purta și 4 ore, depinde și de ce activități faci), în niciun caz tampoanele, până nu ai menstruația. Sper că te-am ajutat. O zi bună.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din descrierea ta se poate presupune ca ar putea fi vorba de mucusul cervical, secretie produsa de glandele specializate existente in colul uterin. Dar pentru ca acest lucru sa poata fi adevarata cauza/motiv al scurgerilor mai abundente trebuie ca in mod obligatoriu ciclul tau menstrual sa fie situat/ajuns in aceste zile in perioada fertila, preovulatorie. Sanatate!

| AdviceMaster96 a răspuns:

De la creier

| Oana92 a răspuns:

Branzos sau ca albusul de ou? Ca nu e tot aia!

| NiKoLeT a răspuns:

Depinde daca ai avut relatii sexuale sau nu. Daca nu atunci esti aproape de menstruatie sau ai racit. Daca sunt insotite de miros neplacut probabilitatea ca ai racit e mai mare, sau daca folosesti tampoane poate fi vorba de o infectie. Depinde de multe lucruri.
PS: Nu considera ca racesti numai daca nu te imbraci bine, de multe ori o simpla viroza poate da complicatii. Ai mancarimi sau ceva dureri/spasme/impunsaturi? Cel mai bine consulta un medic.