| yoni a întrebat:

Am si eu 2 intrebari big grin 1.Cand esti insarcinata mai curge secretie vaginala? 2.Cand te mananca "acolo" ai infectie? va rog mult raspundeti-mi big grin:X

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te mananca organele genitale ai o infectie, posibil cu Candica sau Trichomonas. Daca esti insarcinata nu trebuie sa ai scurgeri vaginale, asa cum nu trebuie sa ai scurgeri daca esti neinsarcinata si sanatoasa.

luciana
| luciana a răspuns:

Draga ma, cand esti insarcinata sigur ca ai o mica secretie, fara miros, care nu deranjeaza, dar "acolo", - sigur ca NU trebuie sa te manance... consulta URGENT un medic, mai ales ca esti insarcinata, sa nu ai cumva, o boala venerica... numai bine, Lucien

| mioara a răspuns:

Cel mai bine du-te la un ginecolog

| SakuraBlooms a răspuns:

Buna ziua. Ma numesc monica si am 20 de ani... acum in jur de 20 de zile am facut petting cu un baiat, nu si-a introdus penisul in mine dar degetul da, de cateva zile sunt fff nelinistita, nu mi-a venit ciclul, am gaze si tremur mereu, oare ce am patit? e posibil sa fi fost murdar pe deget cu sperma sau alte chestii de genul asta?, nu am luat contraceptive.

| Florinna a răspuns:

1. normal ca ai scurgeri si daca esti insarcinata! 2. nu ii neaparat o infectie.

| dondo a răspuns:

1 : afirmativ
2 : ori infectie, ori d-aia mici mici pe nume paraziti sau la asta nu s-a gandit nimeni, ahm, depinde ca poate e in primele zile de dupa ce s-a ras dom`shoara pe "pubertate" whistling, plus ca epilarea sau raderea parului pubian + spalatura cu solutie te ajuta sa scapi de paraziti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai curge
da ai infectie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretia vaginala este urmare a activitatii vaginullui, autospalare, daca exista mancarimi desigur ezista ceva "acolo" care deranjeaza, la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal si da si nu, in sarcina se modifica tot incepand de la structura vaginului uterului ovarelor anexelor pana la flora, este normal sa aveti scurgeri, dar poate fi si o boala venerica mai veche, in sarcina organismul se vindeca, se spala de toxine, poate fi o raceala mai veche si se curata ovarele si anexele, dar mergeti si la medic, desigur.

| yoni explică:

Am intrebat nu pentru mine ca sa ma duc la ginecolog ci asa din curiozitate

| Cameliabiru a răspuns:

Am secretie vaginala si vreau sa stiu daca pot ramane insarcinata

| Cameliabiru a răspuns:

Am fost la doctor am facut tratament si nu imi trece ce sa fac?