| denise_4825 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Imi plae foarte mult de un baiat de la mine din clasa dar nu-mi pot da seama ce vrea de la mine. Este atent cu mine, mi-a spus de vreo patru ori ca sunt sexy si ma tachineaza de fiecare data cand are ocazia. La un tip din alta scoala ii place de mine si sta tot timpul in fata scolii, mie nu-mi place de el, dar baiatului de care imi place mie nu stiu ce are cu el, tot timpul ii zice ca ii enerveaza si ma gandesc ca ar putea fi din cauza ca ma place. Nu am nici o idee despre ce cede despre mine. Va rog foarte mult sa ma ajutati! plsss, e urgent, dau fundita la cel mai bun raspuns:*:*:*:**:*:*::*:*

7 răspunsuri:
| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Maaaaai smug Foarte probabil sa fie indragostit de tine baiatul pe care il placi. Daca nu face primul pas, fa-l tu!
In legatura cu celalalt baiat, spune-i ca nu te atrage si ca vrei sa te lase in pacewinking

Bafta:*

| Zorro a răspuns:

Stai de vorba cu el face to face si vezi ce gandeste nu ai nimic de pierdut

| e m i l y a răspuns:

Provoaca'l la o discutie face to face. (nu pe mess!)

| denise_4825 explică:

Pai inca o problema ar mai fi ca suntem in aceiasi clasa si daca las provoca la o discutie fata in fata sau daca las aborda eu, mie teama aca ar putea sa spuna la toata clasa si dupa aia sa devin un subiect de barfe, ehhh ii mai complicat

| Nikumai a răspuns:

Pey baiatu cu care te tachinezi ca sa te lamuresti in legatura cu acest lucru trebuie sa comunici i-al usor de mana fii mai apropiata cu el tachineaza-l si u daca este nevoie, intr-o relatie de durata cel mai bine este sa dicuti sa vorbesti pe multe teme asa ca i-al de mana si discutati. Iar baiatul de care nu-ti place nu-i da atentie raspunde-i scurt si fa-l sa nu te mai placa asta ie cea mai buna solutie iar de baiatul care-ti place i-al de gagic iar pe cei doi spune-le ca ai deja prieten. Sper sa-ti fi deschis vreo portita in legatura cu chestia asta. Sa fii sanatoasa numai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denise eu sti ca mi s-a intamplat si mie chistea asta si sti ce am facut pai implu m-am dus la el neam retras undeva intr-un colt si i-am zis chiestea asta ca il iubesc

| winter_1160 a răspuns:

E foarte posibil ca baiatului de care iti place tie sa te placa si elwinking. Eu zic sa fi curajoasa, fa tu primul pas...chiar daca nu te place e mai bine decat sa stai si sa te intrebi:"oare el ma place?"
In legatura cu celalat baiat spune-i ca nu il placi sau dai de inteles asta.