| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi...
Acum 2-3 saptamani am cunoscut o fata din liceu parca a fost dragoste la prima vedere amandoi ne-am uitat unul la altu(din partea ei a fost si un zambet). Poveste a continuat o vedeam mereu prin scoala ne uitam unul la altul, cateodata era si un zambet vorbeam din priviri dar de 2-3 zile parca nici nu se mai uita la mine,pur si simplu ma evita de tot nu vrea sa ma priveasca deloc, trece pe langa mine si parca intoarce privirea.
Am aflat de la niste prietenii ca are prieten (e in clasa cu ea si sunt impreuna de 3-4 ani la inceputul anului s-au despartit si din mai sunt din nou impreuna), Cand sunt impreuna nici nu se saruta nici nu se tin de mana sunt asa parca ca doi straini.
Nu stiu ce sa fac sa mai insist? sau sa o las balta
Nici nu stiu ce sa cred

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Este foarte posibil ca relatia lor sa nu mai tina mult. Pot incerca sa intri in vorba cu ea, dar fara sa ii vorbesti de o posibila relatie. Fii interesant, glumet, de treaba, un pic misterios, fa-o sa se simta in largul ei, protejata. Nu esti intr-o relatie cu ea, deci te poti ocupa discret si de alte fete daca ai ocazia. Asteapta o vreme si vezi ce se intampla.

| LoveSleep a răspuns (pentru SkyPilot):

Habar nu am câți ani ai, dar ai niște răspunsuri geniale.

| SkyPilot a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu mi se pare nimic genial, mi se pare ca dau raspunsuri conventionale. Spun ce e probabil sa mearga cel mai bine.

| TelefonLg a răspuns (pentru SkyPilot):

Si totusi de ce ma evita?

| SkyPilot a răspuns (pentru TelefonLg):

Pentru ca dintr-un motiv sau altul vrea sa fie cu ala (poate din loialitate sau cine stie ce altceva e acolo) si se simte vulnerabila fata de tine.
O alta posibilitate ar fi sa se simta vinovata ca ti-a dat sperante degeaba.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Las-o, nu are rost sa insisti

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca din cauza timiditatii si/sau a lipsei de curaj de a o aborda direct atunci chiar la inceput ai pierdut cum s-ar spune "trenul". Posibil ca flirtul vostru sa fi fost observat sau adus la cunostinta fostului iubit care acum si-a recuperat formal sau cu adevarat iubita. N-ai ce face decat sa stai in asteptare si sa speri ca totusi relatia lor sa nu fie una durabila.

| Lawliet14 a răspuns:

Salut-o, incearca sa fii prietenos, tot nu te baga in seama? In rest, daca continua sa te ignore sigur isi alege calea. Insa daca nu e cu ala, e usor pentru tine.

| BeckhamRZM a răspuns:

Nu mai ține relația ălora, acționează până nu e prea târziu!