| Irina17 a întrebat:

Am si eu nevoie de un mic sfat:d. acum 3 saptamani, in vacanta am intrebat un baiat daca vrea sa fie cu mine. el a spus nusad. dar, acum, cand a incepu scoala, a inceput sa se uite dupa mine, sa imi raspunda la semnelove struck(adica daca eu ii zambesc imi zambeste si el daca il salut ma saluta si el) ce sfat imi dati?
dc se comporta asa? credeti ca ar mai trebui sa il intreb odata pentru totdeauna daca ar ma vrea sa fie cu mine? vreau un sfat si sa imi spuneti si mie dc se comporta asa. app inainte nici nu ma baga in seamasad dau fundita:**:

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E imatur.
Nici prin cap nu-i trecea ca l-ar putea place o fata,acum ca i s-a intamplat,a stat si a rumegat toata vacanta si a hotarat ca,da,i-ar place sa fie si el cu o fata,cu tine,adica.
Nu-i da atentie,lasa-l sa se chinuie,sa vina el,sa te intrebe daca vrei sa fii cu el si sa-i spui nu.
Pentru ca nu cred ca tie ti-a fost usor,nici sa-i spui ca vrei sa fie cu tine, nici sa te trezesti refuzata.
Nu-i fa nici o favoare, pentru ca nici el nu ti-a facut.
Parerea mea.

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu mai trebuie sa insisti, te va aborda el daca-l interesezi!

evenso
| evenso a răspuns:

Sa ai mandria ta, daca odata ai fost categoric refuzata de un baiat inseamna ca nu vrea nimic de la tine.

| GGirl a răspuns:

Nu stiu probabil la inceput nu credea ca tu il placi si nu a vazut partea frumoasa din tine dar dupa ce l-ai intrebat si-a dat seama cine esti cu adevarat eu zic sa te apropii incet de el poate iti reuseste ce vrei sa faci