| ffkldmlasbvn a întrebat:

Am si eu nevoie de un raspuns.Deci imi place de un baiat dar el e diferit.Adica cand ne vedem la scoala se uita oleaca la mine si cand ma uit la el intoarce privirea.si asa face mereu..se uita pe furis la mine iar cand ma uit la el se uita in alta parte.nici macar nu are curajul sa se bage in seama cu mine.de ce?

Răspuns Câştigător
| Iuliiaa a răspuns:

Cand iti dai seama ca se uita, nu te uita la el. Zambeste, fii delicata, iar apoi uite-te la el zambind si treci indiferenta pe langa el. Zambeste mereu, niciun baiat nu isi doreste sa aiba alaturi o fata trista. Daca dupa o buna perioada de timp nu isi face curaj sa vorbeasca cu tine, baga-l tu in seama. Fa cumva cunostinta cu el si da-i semne ca-l simpatizezi.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ia-l si creste-l tu. Vezi numai ca-i sfios, sa nu-l sperii. :-\

| ffkldmlasbvn explică (pentru Zenithf):

Mda.voi nu tot la fel ati fost? straight face Baiatul e la liceu.

| Zenithf a răspuns (pentru ffkldmlasbvn):

Ba da, asa am fost, si mi-e ciuda rau ca am fost asa. straight face

| ffkldmlasbvn explică (pentru Zenithf):

hee hee pai vezi.happybatting eyelashes mie imi place asa cum e el decat un tupeist care nu stie sa lege doua fraze straight face

| neutrino a răspuns:

Nu te mai uita la el pentru ca il intimidezi, lasa baiatul sa te priveasca, el acum descopera frumusetile naturii! Ce sa faci in viitor cu un asemenea mascul? Tu ai nevoie de un baiat care stie si este capabil de ceea ce vrea, nu de un copil! Crezi ca stie sa te sarute?

| andraelena1234567890 a răspuns:

Poate te place s se andeste ca poate sa te raneasca. sau segandeste ca tu nu il placi. poate vrea sa se bage cu tine in seama dar ii e teama. :* si mie mi sa intampat si l-am lasat sa faca el primul pas. daca el nul face... nul face nici tu daca ti il faci o sa-si bata joc de tine... :*