| Heh677 a întrebat:

Am si eu niste intrebari...
Am 17 ani si pana acum eram mai mult atras de baieti, tinzand sa fiu gay si la fete nu ma uitam sau foarte rar, oricum recent incep sa simt atractie fata de fete si mai putin fata de baieti si mi se pare cel putin interesant tinand cont de faptul ca nu ma interesau mai deloc pana acum.
Intrebarile mele sunt:
1.Sexualitatea se schimba?
2. Exista posibilitatea sa devin si eu hetero tinand cont de faptul ca interesul fata de baieti a scazut radical (nu total).

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

De la atractie la orientare declarata este cale lunga de incercari, numita experienta. Dar dupa cum ai reactionat la raspunsul meu se pare aveai, de fapt, nevoie de o confirmare ca esti gay. Ei bine noi nu putem spune asta. Asa cum ai mai primit sfaturi, incearca, apoi decide tu ce esti. Orice ai fi, sa fii sanatos si se te bucuri de alegerea facuta.

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

1. orientarea sexuala nu se schimba, cineva sau chiar tu te-ai convins ca esti gay asa ca ai actionat in consecinta.

2. Din cate imi dau seama e posibil sa fii bi doar ca doar recent ti-ai descoperit pasiunea pentru tipe.

Eu sugerez sa urmaresti genul care te atrage mai mult oricare ar fi.

Nu e o cursa contra cronometru, ai tot timpul sa-ti dai seama ce e atrage si cum vrei sa fii in viitor.

| mihai69 a răspuns:

Ești de fapt bisexual, cam ca majoritatea oamenilor. Doar că mulți se tem să recunoască asta, fie și față de ei înșiși.

| sofisis a răspuns:

Esti bisexual. Nu ai fost niciodata homosexual. Deci nu ti-ai schimbat nici o orientare sexuala.

| Crackman a răspuns:

Omule, ai fost mereu hetero... in capul tau ori este o tornada ori un demon sau poate vrei sa te arzi.
Nu exista prostia asta cu imi plac baietii, tu trebuie sa dau la buci unei femei.

| Paul754880338 a răspuns:

"Mai mult atras" si "incep sa simt atractie" imi suna mie ca nu esti prea hotarat. De la aceste doua cautari pana la aflarea adevarului, este cale lunga. Nu te grabi! Si te-as mai intreba, la varsta ta, in urma carei experiente (atat de vaste) te gandesti tu sa te incadrezi ca fiind gay ...sau nu tocmai?
Sa ma scuzi, te rog daca sunt un pic acid, dar am tot mai tare senzatia ca dorinta de a iesi in evidenta, de a parasi normalitatea (devenita banala) duce foarte repede la pierderea punctelor cardinale si la ratacirea printre intrebari fara raspunsuri in intuneric.
Dar revenind la intrebarea ta, ti-as propune sa iei doua flori frumoase. Mergi pe strada si ofera una din ele, alaturi de un zambet si un salut respectuos unei fete pe care o consideri draguta. Cu cealalta floare mergi intr-un club sau un loc frecventat de gay si fa acelasi lucru, oferind floarea unui baiat. Mergi apoi acasa si analizeaza ce ai simtit in cele doua cazuri. Sigur vei afla raspunsul!

| Heh677 explică (pentru Paul754880338):

Nu iti trebuie o vasta experienta sa observi ce te atrage si ce nu si intrebarea este pusa deoarece eu nu mi-am putut raspunde singur la intrebari.
De asemenea voiam sa vad si parerea altor oameni.

| Paul754880338 a răspuns (pentru Heh677):

De la atractie la orientare declarata este cale lunga de incercari, numita experienta. Dar dupa cum ai reactionat la raspunsul meu se pare aveai, de fapt, nevoie de o confirmare ca esti gay. Ei bine noi nu putem spune asta. Asa cum ai mai primit sfaturi, incearca, apoi decide tu ce esti. Orice ai fi, sa fii sanatos si se te bucuri de alegerea facuta.