| Sburatorul a întrebat:

Am si eu o apasare. de fapt mai multe dar asta e una dintre ele si pana acum am primit doar sfaturi ...care nu as vrea sa le aplic.

De cateva saptamani, prietena a intrat intr-o stare de nostalgie (dor de amicii ei vechi ). isi pune fel de fel de melodii triste la status..ieri nu raspundea la telefon si cand i-am trimis mesaj pe mess (aparea offline), descopar ca era invisible si ca se uita in arhiva cu amicii ei de mai demult si nu zicea nimic.
Iar acum cand o vad invisible pe mess (da, caut pe "radar", sunt putin obsedat, dar nu ii zic nimic) si nu da nici un semn,. tot am impresia ca se ascunde si se uita in arhivele alea cu aia si pe mine ma apuca gelozia, desi la mesaje pe telefon raspunde.
Ce as putea face? Mereu imi e gandu la treaba asta.

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

O discutie cu ea ti-ar printe bine! nu da semne ca te evita sau de retragere de vreme ce iti raspunde la msj!
Intelege-o, e femeie toate avem semne de nostalgie si cand ne dam seama ca avem pe cineva care merita langa noi, care ne imbunatateste starea aceasta nistalgie dispare! arata-i cat de mult o iubesti, fa glume cu ea sa vada ca nu este singura!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Incearca sa mergi pana la ea sa vorbesti cu ea. Fao sa inteleaga ca trecutul acolo va ramane, si doar amintirile frumoase vor fi tot timpul in mintea ei, obligo sa nu mai traiasca in trecut, spune-i ca tu esti alaturi de ea in prezent si vei fi in viitor, si incearca sa intelegi de ce anume ii este dor mai concret, asa poate o poti face sa simta iar acele momente petrecute impreuna cu acei amici.