| youdontevenknow a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Deci am o prietena care are 14 ani si care s-a culcat cu prietenul ei. Au facut-o fara prezervativ si nu i-a mai venit ciclul de 3 luni. Si are rar si greturi. Credeti ca e insarcinata? Pana acum ar fi trebuit sa i se vada burta? big grin
Nu e vorba de mine. E vorba de o colega care.chiar e vai de capu ei.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Si de ce ai si tu aceasta curiozitate?
Un test de sarcina!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Da cred ca e insarcinata.Sa faca un test de sarcina.Sincer intr-adevar cred ca e vai de capul ei daca la 14 ani o face. straight face Cum adica mah...la 14? Nu mai avea rabdare? Sau i-a spus prietenul ca daca nu o face cu el o paraseste? oh go on Sincer acum! Spune-i sa faca un test de sarcina!
Si e inconstienta. Dupa ce ca o face devreme, o mai face si aiurea fara prezervativ.Adica e chiar tampita.

| Zenithf a răspuns:

Copii care fac copii, sotia mea are o vecina (acolo unde a locuit inainte sa fie cu mine) care a nascut la 15 ani si alta vecina care a nascut la 18 ani. thinking
Sa le spuna parintilor ei ca vor fi bunici fericiti mai repede decat se asteapta, si ca are nevoie de ei ca sa o ajute sa-l(o) creasca pe nepotel (nepotica).

| Rayyy a răspuns:

Buna,
Sa stii ca este posibil, mai ales ca au facut-o fara prezervativ. Nu ai mentionat daca a luat vreun fel de pastila de a doua zi, insa daca nu i-a mai venit ciclul de trei luni, ma indoiesc. Toate probele indica faptul ca ar fi insarcinata, insa nimic nu e sigur. Si-a facut un tet de sarcina?
In legatura cu burta, nu stiu ce sa iti spun. Chiar nu sunt atat de profund interesata de domeniu, momentan.

| Elena1234456 a răspuns:

Da poate.De ce nu va protejati fratilor?

| Pissy a răspuns:

Dupa 4 si 4 luni jumate se vede burtica. Vorbeste neaparat cu parintii ei pana nu e prea tarziu sa avorteze.

| chandnisharma a răspuns:

Da, este foarte probabil. Sa zicem ca sunt 80% sigura ca e insarcinata :d

| Jelly_7813 a răspuns:

Burta se vede numai dupa patru luni
dar ar trebui sa mearga la farmacie sa isi ia un test de sarcinabig grin
imi pare rau de eacrying

| cryss_6160 a răspuns:

Ce mai astepti? Fuguta du-te si felicito pentru copilas. Ce nume ii va pune?

| dEEa_8468 a răspuns:

Da se poate sa fie

| undercover_4494 a răspuns:

Asta cu crescutul de nepoti e de mult datorita parintilor inapti

| undercover_4494 a răspuns:

E vorba de colega sau de prietena, ori e colega si vai de capu ei ori prietena... Faptul ca mie nu-mi este nimic, pot sa spun ca e vai de capul ei si o sa ia o bataie de la parinti de nu o sa se mai nasca copilulwinking

| CookieMonsterDeea a răspuns:

Pfff scuze dar acest gen de fte se cheama... femei usoare frumos spus... dap este insarcinata cu siguranta! greturile intarziarea ciclului ametelile toate sunt simptome! ar trebui ori sa si fac un test ori sa se duca la ginecolog! poate il va avorta pana nu e prea tarziu! totusi la 14 ani ste un copil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta este, atata timp cat nu i-a venit ciclul de 3 luni plus ca are si greturi.deci cam asta este... iar cu burta...chiar nu stiu.