| AureliaBEST a întrebat:

Am si eu o intrebare am luat antibiotic penicilina dupa 2-3 pastile a inceput sa ma manance jos la pasarica ma ustura si cand faceam pipi, asta dupa operatie de amigdale am luat aceste antibiotice la prescrierea doctorului. dupa ce am terminat cu ele dupa ceva timp nu mai ma manca m am spalat cu tantum rosa irigator.sa fie de la pastile antibiotice sau altceva... fara misto...

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, ai facut o candidoza vaginala, antibioticele distrug flora vaginala, permitand Candidei sa se dezvolte in exces.

| Dianna_6865 a răspuns:

Ai grija. poate e Candida. de obicei se face de la antibioticehappy