| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Am si eu o intrebare.anul acesta m-am mutat intr-o alta scoala si aici am cunoscut un tip. uneori cred ca ma place ( si eu il plac) dar alte ori am senzatia ca isi bate doar joc.nu stiu.zambeste,se joaca cu parul meu, m-a luat in brate intr-o zi. dar. el asa face si cu altele.doar ca eu cred ca intre noi e mai special nu stiu.cu mine se comporta altfel. o data mi-a lasat mesaj pe hi5 si mi-a zis ca am poze sexy si ca sunt draguta.eu i-am multumit si el a zis ca nu trebuie sa-i multumesc ca spune doar adevarul.eu uneori il resping pentru ca am senzatia ca isi bate joc de mine. o data se uita asa.cu ura la mine.nu stiu de ce.si nu stiu nici ce sa cred.

Răspuns Câştigător
| maria2003 a răspuns:

Parerea mea este sa nu prea ii dai importanta, stii cum sunt baietii, azi cu una maine cu alta.Nu ii arata ca iti place de el, ca si-o ia in cap. Daca chiar ii place de tine si daca chiar ar vrea o relatie cu tine, o sa iti spuna.Trateaza-l cu indiferenta.Mesaje pe hi5 poti primi de la 100 de baieti,care iti spun ca esti frumoasa,dar asta nu inseamna ca toti ar vrea o relatie cu tine,iti spun asta pentru ca,chiar esti frumoasa.Tu crezi ca eu nu am primit mesaje din astea, dar asta nu inseamna ca, gata ala care mi-a zis ca sunt frumoasa vrea o relatie cu mine.Ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant explică:

βǿβǿ eu as vb cu el.dar stii care mai e problema. unui din prietenii lui cel mai bun nu ma place.eu cred ca daca ala n-ar exista tipul mi-ar zice ce simte dar.eu sunt in alta tara(germania) si ei si cu prietenul lui sunt turci.eu stateam in banca cu o trcoaica si ea mi-a zis ca aia au vb in turca despre mine.si cica tipul i-ar fi spus aluia ca sunt sexy si nu stiu ce si ala a zis ca nuuu poate sa uite si nu stiu ce.eu cred ca si ala ii baga in cap prostii ca.s urata sau cine stie ce.dar asta e nu pot sa ma fac placuta de toti oh go on ...si daca as vb cu el sigur i-ar cere sfatul prietenului lui si ar fi degeaba ca ala sigur ar comenta negativ oh go on

| βǿβǿ a răspuns:

Exact asa sunt si eu
exact exact...

vine la mine... ma ia in brate. ma pupa.
si merge la altele

si dup. nu ma mai baga in seama pana nu vede ca sunt suparata
si nu isi da seamastraight face

incearca sa vorbesti cu el.
spune`i ca il placi...
NU ITI FIE RUSINE!

trebuie sa spui cu seriozitate.
ca altfel... va vedea ca spui doar sa nu taci din gura, si tu te va lua in serios
si va continua sa mearga la altelestraight face

si il intrebi... de ce merge la tine si te i`a in brate. se joaca cu parul tau etc.

si dup` merge la altele
si vezi ce zice...

poarta o discutie serioasa cu el, dar ai grija sa fiti doar voi 2.
ca poate aude cineva. si acel cineva spune la toata scoala.

eu iti urez toate cele bune happy
sper sa ai succeshappy
bafta :*

| βǿβǿ a răspuns:

Am inteles.

pai nu stiu ce sa zic...
straight face

imi pare rau sad

| moonsind23 a răspuns:

In nici un caz sa tratezi un baiat cu indiferenta daca vrei sa ai un viitor alaturi de el happy Daca intr-adevar iti place de el fa in asa fel incat sa ii spui lucrul asta. Stiu ca e greu dar nu imposibil. Cat despre comportamentul lui nu e nimic anormal. E comportamentul tipic al baietilor din liceu.