| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Am si eu o intrebare.anul acesta m-am mutat intr-o alta scoala si aici am cunoscut un tip. uneori cred ca ma place ( si eu il plac) dar alte ori am senzatia ca isi bate doar joc.nu stiu.zambeste,se joaca cu parul meu, m-a luat in brate intr-o zi. dar. el asa face si cu altele.doar ca eu cred ca intre noi e mai special nu stiu.cu mine se comporta altfel. o data mi-a lasat mesaj pe hi5 si mi-a zis ca am poze sexy si ca sunt draguta.eu i-am multumit si el a zis ca nu trebuie sa-i multumesc ca spune doar adevarul.eu uneori il resping pentru ca am senzatia ca isi bate joc de mine. o data se uita asa.cu ura la mine.nu stiu de ce.si nu stiu nici ce sa cred. tin sa mentionez ca prietenul lui cel mai bun nu ma place. mi-a supus cineva ca i-a auzit vorbind. uneori cred ca el ar vrea sa imi spuna ce simte ceva pentru mine dar ii baga prietenul ala al lui prostii in cap.asta e.nu ma pot face placuta de toata lumea oh go on. straight face nu stiu ce sa cred.nu stiu ce sa fac straight face

Răspuns Câştigător
| floryn92 a răspuns:

Faci aceeasi greseala ca majoritatea fetelor: nu iti cauta dragostea in baieti care isi permit gesturi oarecum exagerate cu fetele.
chiar daca ti-ai incepe o relatie cu unu din asta, ai toate sansele sa se termine cu o bataie de joc din partea lui si implicit suferinta din partea ta.
cauta timiditatea si inteligenta nu prostia si tupeul; asta daca vrei sa descoperi dragostea fara suferinta.

4 răspunsuri:
| Timmotey a răspuns:

Cred ca te place si prietenul ala al lui cred ca e foarte gelos parerea mea sau cel putin cred ca nu vrea ca tu sa fii cu prietenul lui deci mai bine ii spui adevarul ca iti place de el si vezi cum va reactiona cred ca va fi ceva frumosbig grin

| gyna201 a răspuns:

Pe tine te-a atras foarte mult comportamentul lui faptul ca se da bine p langa tine face glume dar dupa cum ai zis si si cu altele se comporta la fel...pey ce pot sa zic esti genul de fata care se lasa usor sedusa sa zic asa de acesti baieti "prietenosi"...incearca sa-ti dai seama daca te place atunci cand vine la tine arata-i si tu interes fiti mai apropiati gen oricum daca nu o sa incerce sa intre in vorba cu tine pe mess ori la scoala sa intrebare ceva despre tine atunci ce pot sa zic din pacate s-ar putea sa nu-l intereseze! oricum bafta!

| Wooddy a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic intreaba daca te place zi si tu,,uite mai,eu nu stiu ce sa mai cred dupa cum te comporti, ma simpatizezi sau ce? zi-mi si mie sa stiu si eu" asta cred ca ar fi o sol buna asa am facut eu si a mers, ar fi posibil sa te placa dupa gesturi dar daca zici ca asa face si cu alte fete.hmm poate ii place sa enerveze fete si exista varianta ca poate el nu te place, si ca face asta sa te enrveze nu stiu asa cred keu dar nu te servii si tu pe tava direct daca te place lasate greu FUNDA?

| altcinevaaa a răspuns:

Pai daca te ajuta cu ceva, inainte sa fiu cu prietena actuala, si eu ma jucam la fel cu fetele, ba chiar ma joc si acum(dar in limita bunului simt sa nu apara discutii in realatia mea), si ca tine multe fete ar fi putut crede ca le plac dar nu este asa, o singura fata a avut "curajul" sa vrea sa fie cu mine.Ea mi-a luad id de messenger si a inceput sa vorbeasca cu mine, referindu-se ca vrea sa fie cu mine, intr-un final am acceptat. Unde vreau sa ajung cu asta, ma refer la faptul ca uneori noi baietii cautam doar joaca sa zic asa, si pentru o relatie ori ne ferim ori suntem prea timizi.Asa ca iti sugerez sa faci tu primul pas, si sa-i bati apropouri in legatura cu o relatie, ca de ce nu are prietena(daca intr-adevar nu are), ca daca ar vrea sa fie cu vreo fata, si chestii de genu. Daca e mai greu de cap big grinbig grinbig grin atunci spune-i direct si vezi ce iti va spune.
Eu unul iti urez mult succes!happyhappy