| aeedisav a întrebat:

Am si eu o intrebare cam stanjenitoare.Ieri(26) am facut dragoste cu iubitul meu si nu ne-am protejat, el nu a ejacuat in vagin dar lichidul preejaculatoriu a intrat. Ce sanse sunt sa raman insarcinata, raspundeti-mi cat de rapede va rog pentru ca stau pe jar.

Răspuns Câştigător
| alalexandra a răspuns:

Ei bine daca iei pastila de a 2a ziesti sigura ca nu ramai gravida,insa nu e bine pentru organismul tau, daca e prima data ia cu incredere, dar mai repede sa nu treaca 48 ore

6 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Exista sanse, depinde de perioada ciclului in care esti. Inca mai ai timp sa mergi la ginecolog si, daca va fi cazul, sa iti prescrie pastila de a 2 a zi. Nu o lua dupa ureche, caci acesta e un medicament puternic administrat exclusiv in stare de urgenta.

| Dennys1521 a răspuns:

Sunt sanse destule...
pentru a evita orice risc, in cam o saptamana sa faci un test de sarcinawinking

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! si tu chiar in zi de sfanta sarbatoare ti-ai gasit sa faci dragoste? roaga-te sa nu fi ramas insarcinata, ca altfel va iesi cu urmarii...straight facestraight face

| Didi908 a răspuns:

Sunt sanse. Eu stiu ca daca nu te protejezi poti ramane indiferent daca a ejacuat sau nu in tine. Asta stiam eu mai asteapta raspunsuri!

| aeedisav explică:

Dar daca iau pastila de a doua zi?

| aeedisav explică:

Si daca i-au pastila de a doua zi ar fi bine?

| alalexandra a răspuns (pentru aeedisav):

Ei bine daca iei pastila de a 2a ziesti sigura ca nu ramai gravida,insa nu e bine pentru organismul tau, daca e prima data ia cu incredere, dar mai repede sa nu treaca 48 ore